Zagrali w I Amatorskim Turnieju Bilardowym. Zobacz zdjęcia z wydarzeniaŚrodowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy, będąc realizatorem projektu Gminy Kruszwica pt.: „Jesteśmy Wśród Was”, przyjętego do realizacji w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” edycja 2017 rok 13 lipca zorganizował I Amatorski Turniej Bilardowy dla osób niepełnosprawnych.


Turniej został przeprowadzony w ramach utworzonej z inicjatywy ŚDS-u w Kruszwicy Kujawskiej Ligi Bilarda Osób Niepełnosprawnych. Do wzięcia udziału w pierwszym turnieju zostali zaproszeni zawodnicy z ŚDS-u w Janikowie, ŚDS-u w Radziejowie, ŚDS-u w Inowrocławiu, WTZ-u w Inowrocławiu oraz dwa zespoły trzyosobowe gospodarzy. Nikt się chyba nie spodziewał, że gra w bilard może być tak emocjonująca i wyczerpująca.

Jedną z atrakcji turnieju był poczęstunek przygotowany przez Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Z ogromnym apetytem zawodnicy turnieju i wszyscy uczestnicy ŚDS-u w Kruszwicy zajadali się potrawami z gęsiny. Serwowano hamburgery z gęsiny oraz czerninę z kluskami ziemniaczanymi.
Po uczcie z udziałem gęsiny powrócono do rozgrywek w bilardzie.

Zwyciężyły następujące placówki:
I miejsce – ŚDS Janikowo w składzie:
* Paweł Wójciak
* Michał Tomczyk
* Roman Bednarz
II miejsce – ŚDS Kruszwica II w składzie:
* Piotr Adamczyk
* Jakub Majchrzak
* Marek Tarczewski
III miejsce – ŚDS Kruszwica I w składzie:
* Mateusz Wesołowski
* Jarosław Kmieć
* Michał Adamczak

Podziękowania:
Dziękujemy wszystkim placówkom, które zdeklarowały swój udział w naszej nowej inicjatywie, jaką jest Kujawska Liga Bilarda Osób Niepełnosprawnych. Przed nami w najbliższych miesiącach kolejne turnieje z udziałem pozostałych placówek, które zadeklarowały swój udział. Liczymy, że one również będą tak emocjonujące i pełne wrażeń. Szczególne podziękowania składamy panu Andrzejowi Kloneckiemu Prezesowi Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi za przygotowanie prezentacji i poczęstunku z gęsiny.

Fot i tekst nadesłane


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz