Z Bartoszem Krajniakiem o Graffiti Jam [ROZMOWA]Na 12 sierpnia zaplanowano nową imprezę "Graffiti Jam". Wydarzenie ma pokazać artystyczny wymiar graffiti oraz kreować twórczą postawę wśród młodzieży. O nadchodzącą imprezę zapytaliśmy wiceburmistrza Kruszwicy Bartosza Krajniaka.Graffiti Jam to nowa impreza, którą zamierzacie zrealizować w sierpniu. Czy jest to Wasza kolejna propozycja, której celem jest uatrakcyjnienie wakacji w Kruszwicy?

Wakacje to dobry czas na tego typu wydarzenia. Mogę zdradzić, że za chwilę tych propozycji będzie więcej ponieważ swoje pomysły zrealizuje również młodzież, z którą współpracujemy.

Graffiti w mentalności wielu osób tkwi jako pewnego rodzaju wandalizm. Trudno się temu dziwić gdy widzimy dziwne napisy na blokach i domach. Czy Graffiti Jam odkłamie to środowisko, przedstawi ich przedstawicieli jako artystów a wytworzone przez nich  dzieła jako sztukę?

Zgadzam się z tym, że nie powinno się malować w miejscach do tego nieprzeznaczonych, ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Chcemy dać możliwość legalnego malowania graffiti osobom, które chcą się w tym kierunku realizować.

W jaki sposób uczestnicy mogą wziąć udział w wydarzeniu? Czy postawicie przed nimi określone wymagania, które będą musieli spełnić przed przystąpieniem do prac?

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem profilu Gminy Kruszwica na facebooku. Szczegóły udziału określa opracowany przez nas regulamin. Projekt nie powinien zawierać m.in. wulgaryzmów.

Ile osób już do tej pory wykazało zainteresowanie wydarzeniem?

Zainteresowanie wydarzeniem jest spore. Praktycznie codziennie mamy telefony od osób zainteresowanych udziałem w tym projekcie. Ustalony limit uczestników wynosi 10 osób, a zostały nam już tylko 4 wolne miejsca.

Czy możliwość korzystania  z wyznaczonego pod graffiti miejsca będzie również po imprezie?

Miejsce wyznaczone pod graffiti dedykowane jest wyłącznie temu wydarzeniu. Chcielibyśmy, aby to, co zostanie zrealizowane przetrwało co najmniej do przyszłego roku.

Dziękuje za rozmowę.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz