W Słabęcinie narzekają na dziury w drogach. Jest odpowiedź burmistrza w tej sprawie


Z końcem maja mieszkańcy Słabęcina zwrócili się z prośbą o zaprowadzenie porządku przy poboczach oraz naprawę drogi gminnej do miejscowości Sukowy. Ich głos na sesji Rady Miejskiej przedstawiła wówczas radna Ilona Dybicz. fot. archiwum

Mieszkańcy Słabęcina zwrócili uwagę na konieczność zaprowadzenia porządku przy wjeździe do wsi. Wczesną wiosną wycięto krzewy porastające pobocze i teren torów kolejowych.

- Stos gałęzi do tej pory nie został sprzątnięty. Utrudnia on widoczność przy wjeździe i wyjeździe do Słabęcina, a także szpeci nie tylko od strony wiosi, ale także głównej drogi - skomentowała z końcem maja radna Ilona Dybicz.

Drugim problemem dla mieszkańców jest droga gminna między Słabęcinem, a miejscowością Sukowy gdzie znajdują się sporej wielkości dziury.

- Auta wjeżdżają na pobocza i pola, aby nie wpaść do dziury. Podczas deszczowej pogody, kierowca, który nie jest świadomy jak wygląda nawierzchnia, może uszkodzić auto. Droga jest absolutnie nieprzejezdna - dodała Ilona Dybicz.

Z informacji przekazanych przez burmistrza Kruszwicy wynika, że gmina skierowała pismo do zarządcy drogi czyli Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu o uporządkowanie jej pobocza.

- Co do remontów drogi, otrzymaliśmy informacje, że od 20 maja do 2 czerwca przeprowadzone zostały remonty cząstkowe prowadzone przez zarządce drogi - poinformował podczas czerwcowej sesji burmistrz.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz