W Inowrocławiu obwodnica już otwarta. Zobacz zdjęcia z wydarzenia [ZDJĘCIA]


Dobiegła końca rządowa inwestycja dotycząca budowy obwodnicy Inowrocławia. Jej celem jest bezpieczeństwo i komfort oraz wyeliminowanie ruchu samochodowego z centrum miasta. W uroczystości wzięli udział politycy, samorządowcy oraz wykonawcy inwestycji.

Na otwarciu pojawili się wiceminister rozwoju Witold Słowik, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz,szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk oraz parlamentarzyści i samorządowcy.- To bardzo ważna inwestycja dla całego regionu, dla Inowrocławia, ale także dla powiatu - jednego z większych w województwie. Z reguły jest problem z terminowym wykonaniem inwestycji, tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że mamy tu do czynienia z inwestycją wykonaną przed czasem. W momencie powstania obwodnicy Inowrocławia szereg dróg krajowych, obecnie remontowanych przez GDDKiA, zostanie przekazanych pod administrację samorządu. Jest to wartość 11 mln zł, która zostanie w powiecie. Już zostały przygotowane programy inwestycyjne na drogę nr 15 i 25, których remont jest nie mniej ważny niż powstanie obwodnicy - chodzi o dobre skomunikowanie z autostradą  A1 i powstającymi S5 i S10 - poinformował Mikołaj Bogdanowicz.

Zdaniem Witolda Słowika podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju  obwodnica uprawni ruch tranzytowy, a także przyczyni się do lepszego skomunikowania miast i wyprowadzenia ruchu z centrum. 


- W oparciu o pakiet dedykowany GDDKiA jest realizowanych 16 inwestycji w całej Polsce, w ramach tego projektu zrealizowana została obwodnica Brodnicy. Dzisiaj otwieramy obwodnicę Inowrocławia - stwierdził Słowik.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 5 listopada 2014 roku na okres 27 miesięcy (bez okresów
zimowych). Zbudowano liczącą prawe 19 km trasę posiadającą pasy w obu kierunkach.  Nowy odcinek obwodnicy jest zlokalizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w powiatach: Inowrocławskim i Mogileńskim, na terenach gmin: Inowrocław, Miasto Inowrocław, Kruszwica, Strzelno. Ogólny koszt inwestycji to ponad 359 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm: Mirbud S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim” Sp. z o.o., a głównym podwykonawcą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia SA.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz