W Inowrocławiu obwodnica już otwarta. Zobacz zdjęcia z wydarzenia [ZDJĘCIA]


Dobiegła końca rządowa inwestycja dotycząca budowy obwodnicy Inowrocławia. Jej celem jest bezpieczeństwo i komfort oraz wyeliminowanie ruchu samochodowego z centrum miasta. W uroczystości wzięli udział politycy, samorządowcy oraz wykonawcy inwestycji.

Na otwarciu pojawili się wiceminister rozwoju Witold Słowik, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz,szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk oraz parlamentarzyści i samorządowcy.- To bardzo ważna inwestycja dla całego regionu, dla Inowrocławia, ale także dla powiatu - jednego z większych w województwie. Z reguły jest problem z terminowym wykonaniem inwestycji, tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że mamy tu do czynienia z inwestycją wykonaną przed czasem. W momencie powstania obwodnicy Inowrocławia szereg dróg krajowych, obecnie remontowanych przez GDDKiA, zostanie przekazanych pod administrację samorządu. Jest to wartość 11 mln zł, która zostanie w powiecie. Już zostały przygotowane programy inwestycyjne na drogę nr 15 i 25, których remont jest nie mniej ważny niż powstanie obwodnicy - chodzi o dobre skomunikowanie z autostradą  A1 i powstającymi S5 i S10 - poinformował Mikołaj Bogdanowicz.

Zdaniem Witolda Słowika podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju  obwodnica uprawni ruch tranzytowy, a także przyczyni się do lepszego skomunikowania miast i wyprowadzenia ruchu z centrum. 


- W oparciu o pakiet dedykowany GDDKiA jest realizowanych 16 inwestycji w całej Polsce, w ramach tego projektu zrealizowana została obwodnica Brodnicy. Dzisiaj otwieramy obwodnicę Inowrocławia - stwierdził Słowik.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 5 listopada 2014 roku na okres 27 miesięcy (bez okresów
zimowych). Zbudowano liczącą prawe 19 km trasę posiadającą pasy w obu kierunkach.  Nowy odcinek obwodnicy jest zlokalizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w powiatach: Inowrocławskim i Mogileńskim, na terenach gmin: Inowrocław, Miasto Inowrocław, Kruszwica, Strzelno. Ogólny koszt inwestycji to ponad 359 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm: Mirbud S.A. oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Erbedim” Sp. z o.o., a głównym podwykonawcą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia SA.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Popatrzcie kruszwiczaki- ci z Ina deptali,deptali latami w poprzek ulic,nie ustępowali,walczyli, władze dokładały swoje i taki jest efekt- a u nas... u nas się opowiada od dziesiątek lat bajki o obwodnicy a jak tysiące pojazdów jeździło tak jeżdżą przez sam środek Kruszwicy.
    Kiedy wreszcie ktoś poważnie zmobilizuje mieszkańców do działania( na władze urzędu to raczej nie ma co liczyć)kto wyprowadzi tabuny ludzi na przejścia? kto zablokuje to barbarzyństwo,które rozjeżdża nasze miasto? czy nam się nie należy choć odrobina ciszy, czystszego powietrza?
    Widocznie nie, bo już wiele lat minęło a taki się nie znalazł :(

    OdpowiedzUsuń