Uważajcie na szczury. Są na Zagoplu


Na jednej z grup Wspólnot Mieszkaniowych na Zagoplu pojawił się temat szczurów. Z relacji mieszkańców wynika, że gryzonie swobodnie poruszają się między blokami.


Ostrzeżenie na temat gryzoni pojawiło się dzisiaj na jednej z grup Wspólnot Mieszkaniowych na Zagoplu. Szczury swobodnie poruszają się między blokami. Dzięki wyrzucanym odpadom mają co jeść.

- Lisy chodzą to, dlaczego nie szczury. Jedzenie podane. Nawet przed psami nie uciekał. To samo przy kontenerach. Kotów teraz nie ma, to dla kogo to jedzenie pozostawiane? - dopytuje jedna z mieszkanek.

Okazuje się, że wśród odpadów pozostawianych w śmietnikach jest sporo żywności. To właśnie ona powoduje, że szczury mają czym się żywić.

- Obierki pogniłe, chleb spleśniały. Niby nic takiego każdy powie, a gryzonie się mnożą-czytamy w jednym z internetowych wpisów.

Jak udało się nam dowiedzieć, najgorsza sytuacja ma miejsce przy kontenerach z tyłu przychodni. To właśnie tam wyrzucana jest spora ilość jedzenia. Zdarza się również, że żywność jest rzucana z balkonów. Pod blokami można trafić nawet na kości wołowe. Fot. Pixabay

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz