Nowe możliwości rekreacyjne dla mieszkańców KruszwicyNiejednokrotnie pojawiały się wśród mieszkańców naszego miasta głosy, że poza rynkiem, Półwyspem Rzępowskim i kilkoma innymi miejscami, brakuje nam miejsca do rekreacji i odpoczynku. W końcu doczekaliśmy się ciekawych pomysłów na nowe inwestycje.
Mają one być atrakcją nie tylko dla młodzieży, ale również dla dzieci, dorosłych czy też seniorów. Oprócz nowych placów zabaw, zbudowane będą także tzw. „street workout” oraz „pumptrack”, a także stół do ping-ponga, szachów i piłkarzyków.

Planowane są cztery nowe obiekty, które powstaną w dwóch etapach.
Etap I:
-Osiedle Zagople, przy istniejącym już tzw. „Miasteczku rowerowym”,
-przy ul. Nadgoplańskiej w pobliżu plaży,
-przy przystani żeglarskiej LOK „Popiel”.
Etap II:
-Osiedle Robotnicze – przy ul. Lipowej.

Burmistrz Kruszwicy, Pan Dariusz Witczak, wypowiada się o planowanych inwestycjach w następujący sposób:  „Pomysły dotyczące inwestycji w infrastrukturę aktywnego spędzania wolnego czasu są inicjatywą przede wszystkim lokalnej społeczności. Niejednokrotnie na zebraniach osiedlowych i spotkaniach mieszkańcy podnosili temat zapotrzebowania na obiekty, takie jak place zabaw, siłownie plenerowe, boiska czy też miejsca rekreacyjne dla seniorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom postanowiliśmy połączyć złożone wnioski dostosowując nowe miejsca aktywnego wypoczynku dla wszystkich grup wiekowych”.

Na temat finansowania i samych inwestycji wypowiedział się Pan Bartosz Krajniak – zastępca Burmistrza Kruszwicy: „W ubiegłym roku wykonaliśmy dokumentacje techniczne planowanych obiektów rekreacyjnych, co dało nam gotowość do ubiegania się o środki unijne. Projekty oraz ich lokalizacja były również konsultowane z lokalną młodzieżą, która zaproponowała kilka ciekawych rozwiązań. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich chcemy zrealizować jeszcze w tym roku. Podczas prac projektowych zwróciliśmy również szczególną uwagę na jakość urządzeń rekreacyjnych, dlatego ograniczyliśmy do minimum stosowanie materiałów drewnianych, które cechują się mniejszą trwałością”.

Pierwszy etap nosi tytuł „Ścieżka rekreacyjno-turystyczna na terenie Kruszwicy”. Budowa obiektów wchodzących w jego skład ma się zakończyć jesienią tego roku. Drugi etap planowany jest na rok 2018.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz