Gmina skierowała pismo do GDDKiA w sprawie ronda w KobylnikachKilka miesięcy temu podano do publicznej wiadomości informacje na temat rozpoczęciu prac w sprawie ronda w Kobylnikach. Od dłuższego czasu na terenie inwestycji prace nie są prowadzone.


Inwestycja jest bardzo istotna. Zgodnie z założeniem rondo w Kobylnikach ma zakończyć liczne wypadki na skrzyżowaniu. Obszar ten oznaczono jako niebezpieczny i wpisano na listę ponad 440 miejsc, w których zmiany są konieczne. Prace jednak nadal nie ruszyły.

- Dlaczego zaprzestano budowy ronda w Kobylnikach? Kiedy możemy spodziewać się kontynuacji inwestycji, a właściwie jej rozpoczęcia? - dopytywał w maju radny Andrzej Michalak.

Jak poinformowała nasz serwis GDDKiA, obecnie ustala z firmą energetyczną możliwe warianty rozwiązania kolizji. Nie ma obecnie możliwości wyłączenia na czas prowadzenia robót, linii wysokiego napięcia przebiegającej nad skrzyżowanie, gdzie ma powstać rondo. Roboty mają zostać wznowione po uzgodnieniu sposobu zabezpieczenia linii wysokiego napięcia.

- Wystąpiliśmy do zarządcy drogi czyli Generalnej Dyrekcji  Dróg Krajowych i Autostrad o zajęcie stanowiska oraz przedstawienia harmonogramu prac - poinformował burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. Pieniądze poszły w PiS.. na 500+ a w budżecie luz blus- pozostały same dziury :)
    Dopiero jak nas znów na paliwie oszwabią to podciągną rondo do dróg wiejskich bo jak by nie patrzeć to już teren wiejski- więc ciemny lud zapewne to kupi :)

    OdpowiedzUsuń