Zniszczył donice. Straty oszacowano na 1600 złotych18-letni mieszkaniec Kruszwicy odpowie za zniszczenie donic. Straty oszacowano na 1600 złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Kruszwiccy policjanci przesłuchali w charakterze podejrzanego 18-letniego mężczyznę. Zarzuty dotyczyły uszkodzenia mienia wartości 1600 złotych na szkodę Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

- Do zdarzenia doszło w nocy z 19/20.06 przy ul. Podzamcze na Półwyspie Rzępowskim. Sprawca zerwał tam osiem donic z kwiatwami umieszczonych na latarniach i porozbijał je. Mundurowi z Kruszwicy szybko ustalili osobę, która mogła mieć związek ze zdarzeniem - podaje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Wczoraj odwiedzili jego mieszkanie i doprowadzili do komisariatu celem przesłuchania. Podczas wyjaśnień zebrano dowody na to, że mężczyzna wcześniej pił alkohol, a potem uszkodził donice. Teraz deklaruje dobrowolne poddanie się karze. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Zdjęcia dzięki uprzejmości: UM Kruszwica


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Naprawa szkód i przez całe lato spacer po półwyspie z tabliczką na szyi i plecach
    JESTEM TĘPYM WANDALEM,KTÓRY NISZCZY OZDOBY I ROŚLINYW PARKU,
    DOBRY CZŁOWIEKU KOPNIJ MNIE(... no wiesz gdzie tylko) MOCNO BY DO ŁBA DOTARŁO.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli wyrazi skruchę przed sądem dostanie 2 lata w zawieszeniu... Nie lepiej, wysłać go do pracy by odpracował te szkody i posadził dodatkowe kwiaty ? Inni będą się męczyć by naprawić... bez sensu

    OdpowiedzUsuń