Wzruszająca uroczystość 60-lecia kapłaństwa Stanisława Pohla [GALERIA]Dwanaście lat temu kruszwicką parafię opuścił ksiądz prałat Stanisław Pohl. Teraz parafianie mieli okazję znów spotkać się ze swoim kapłanem.

O godzinie 11:00 rozpoczęły się uroczystości , których celem było uhonorowanie 60-lecia posługi kapłańskiej księdza Stanisława Pohla. W tych wyjątkowych chwilach wzięli udział parafianie, organizacje katolickie i stowarzyszenia oraz samorządowcy.
- Podczas twojej życiowej wędrówki miał miejsce przystanek, który trwał 29 lat. Przystanek istotny dla kruszwiczan. Przez te lata mieliśmy dobrego pasterza. Chociaż 12 lat temu ruszyłeś w dalszą drogę pozostałeś w sercach wszystkich, również tych, którzy nie pamiętają tych czasów - powiedziała Joanna Musiałowska.

Ksiądz Stanisław Pohl posługę kapłańską w Kruszwicy pełnił przez blisko trzydzieści lat. Przez ten czas działał bardzo aktywnie na rzecz parafii. W tym czasie udało mu się przeprowadzić remont kolegiaty, wybudować dom parafialny, a także doprowadzić do zmian na cmentarzu.W uroczystościach wzięli udział także samorządowcy. Szczególną rolę księdza Stanisława Pohla podkreślili wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz burmistrz Kruszwicy.

- Przez wiele lat korzystałem z księdza porad i podpowiedzi. Do dziś z nich korzystam w swojej pracy, relacjach ze współpracownikami oraz najbliższymi. Dziękuje księdzu za wszystkie cenne wskazówki jakie przez te wszystkie lata mogliśmy od księdza uzyskiwać-stwierdził Dariusz Witczak.

Głos zabrał także sam jubilat, który przypomniał swoje początki w Kruszwicy. Ksiądz Stanisław Pohl podkreślił jak ważna jest walka z samotnością oraz otwieranie się na drugiego człowieka, a nie potrzeby materialne.

- Z czasem nauczyłem się swojej kruchości i to, że moim życie kieruje Bóg. Ja się obawiałem jak szedłem do Kruszwicy. Powiedziałem biskupowi, że to jest za duże obciążenie na moją psychikę. Szesnaście parafii w dziekanacie, dwa kościoły tutaj, wikariusze. Bałem się tego. Okazało się, że można było wszystko zrobić dzięki współpracy-podkreślił jubilat.

Po uroczystej Mszy świętej Domu Aniołów Stróżów odbył się poczęstunek z księdzem prałatem.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz