ROAN: Kruszwica to bardzo ważne dla nas miasto!


Powstały w 1991 roku zespół będzie jedną z atrakcji tegorocznych Dni Kruszwicy. Jak podkreślają muzycy, Kruszwica to bardzo ważne dla nich miasto. To właśnie tu stawiali swoje pierwsze kroki w muzycznej karierze.


Zespół zadebiutował w 1991 roku na Festiwalu w Jarocinie, którego został laureatem. Sukces ten, był początkiem liczącej ponad 20 lat kariery grupy. W 1996 roku ROAN nagrał jeden ze swoich największych przebojów pt. "Ten zimowy czas". Utwór nagrany z gościnnym udziałem Andrzeja Piasecznego, Fiolki Najdenowicz, DeSu oraz Nazara otworzył grupie drogę do popularności medialnej.

Kolejne single ROANU cieszyły się ogromnymi sukcesami na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych, w tym m.in. w Liście Przebojów „Trójki”, czy popularnym w latach 90-tych programie
telewizyjnym „30 Ton - Lista, Lista” emitowanym przez TVP2.

- W najbliższy piątek 23 czerwca, o ogdzinie 19:30 zagramy w Kruszwicy. To bardzo ważne dla nas miasto, właśnie w Amfiteatrze nad Gopłem graliśmy pierwsze profesjonalne koncerty. No i najważniejszy fakt, to nasza bardzo długa współpraca z genialnym akustykiem Irkiem Kołodziejem. W tym roku na naszym koncercie WOŚP w Szanghaju obok flagi Bydgoszczy wisiała flaga Kruszwicy właśnie dzięki Irkowi. Zapraszamy w piątek - podaje zespół.Grupa w swoim dorobku posiada ponad 20 teledysków, które wielokrotnie nominowane były do prestiżowej nagrody Yach Film Festival. Muzycy angażują się również w działalność społeczną.         

W 2009 roku zagrali 14 koncertów w ramach akcji charytatywnej „Narkotyki na Śmietniki”. Ciekawostką jest fakt, że ROAN jest zespołem, który w 1992 roku jako pierwszy zagrał podczas I Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncert zespołu będzie jednym z atrakcji tegorocznych Dni Kruszwicy.  Fot. ROAN


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz