Nadchodzą Kujawskie Nowalijki: Zobacz jakie atrakcje przygotowano w tym rokuNa 9 lipca zaplanowano kolejną, piątą już edycję imprezy plenerowej "Kujawskie Nowalijki - czyli jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie". Wydarzenie jak co roku odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym.


Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Kabaret DKD (Doczekać Końca Dnia) powstały w 1989 roku w Słupsku. Kabaret DKD, to kabaret poszukujący wciąż nowych środków wyrazu, stąd też aktorzy wykorzystują w swoich spektaklach elementy teatru lalek, najnowsze zdobycze techniki dźwiękowej, grają koncerty z Kwartetem Kontrabasowym i realizują wiele innych pomysłów artystycznych. 

Od 2011 roku kabaret przedstawia cykl spotkań kabaretowych pod tytułem „Kabaretowe Czwartki”. Spotkania organizowane są raz w miesiącu oraz z okazji specjalnych dni jak Dzień Kobiet, Dzień Strażaka a odbywają się w Restauracji Staromiejska w Słupsku. W programie oprócz artystów kabaretu występują zaproszeni goście polskiej sceny artystycznej. Kabaret wspiera także promowanie nowych artystów oddając część występu, umożliwiając młodym talentom zaprezentowanie się publiczności ze swoimi skeczami czy piosenkami. W Kruszwicy zobaczymy ich o godzinie 20:00.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Co roku powstaje "Plenerowe Przedszkole", którego koordynatorem
jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszwicy. O godzinie 18:30 na scenie zobaczymy przedstawienie "Eko wyprawa Króla Juliana".

Stałym elementem Kujawskich Nowalijek są degustacje kulinarne. Podczas imprezy odbędzie się "Kulinarna Ósemka" - turniej dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich.  Na Wzgórzu Zamkowym stanie osiem stanowisk przy których trzyosobowe zespoły, które od godz. 10.00 przez ponad  godzinę będą gotowały na żywo potrawy z ryb.

- Ponadto odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Nowalijki samo zdrowie”,  który w tym roku został podzielony na 4 kategorie tj. nowalijkowy deser, sałatka, zapiekanka fit, oraz na najciekawsze stoisko. O godz. 12.00 i 14.00 zapraszamy na pokaz kulinarny wraz z degustacjami i konkursami z nagrodami, który zorganizuje Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi - informuje Urząd Miejski w Kruszwicy.

Pokaz kulinarny przeprowadzi  także Dariusz Gnatowski, doskonale znany z roli Arnolda Boczka z serialu "Świat Według Kiepskich". Autor książki pt. "Dieta bez wyrzeczeń", promuje dobre odżywianie, gotowanie zgodnie z porami roku, choć nie stroni od kulinarnych eksperymentów.

Ważnym elementem poprzedniej edycji był Bieg Nowalijkowy na dystansie 10 km. Podobnie ma być i teraz. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Zdrowo Zabiegani. Zawodnicy startować będą o godzinie 10:30 z parkingu przy PTTK w Kruszwicy. Limit startujący to trzysta uczestników.

Partnerami "Kujawskich Nowalijek" jest Polski Cukier, Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, KMW –Invest, Stowarzyszenie Zdrowo Zabiegani oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz patronatem medialnym TVP Bydgoszcz, Radia PiK, Gazety Pomorskiej oraz portalu Mojakruszwica.pl.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. coraz większa kupa się robi. chyba miasto cały czas inwestuje w to żeby się nie rozwijać brawo wy

    OdpowiedzUsuń