Kruszwickie Dni Sportu: Dziś oficjalnie otworzyliśmy wielofunkcyjne boisko [GALERIA]


W ramach Kruszwickich Dni Sportu dokonano uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego na Zagoplu. Obiekt powstał obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy. Uroczystości urozmaiciły występy artystyczne oraz sportowa rywalizacja.


Organizowane po raz kolejny Kruszwickie Dni Sportu rozpoczęły się oficjalnymi uroczystościami na nowym boisku wielofunkcyjnym na osiedlu Zagople. W ramach inwestycji zbudowany został zespół
boisk sportowych, w skład którego wchodzi boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20x40 m, boisko do koszykówki o  wymiarach 14x22 m, boisko do siatkówki o wymiarach 9x18 m, a także kort tenisowy o wymiarach 10,97x23,77 m.

- Cieszę się, że w tym roku Kruszwickie Dni Sportu możemy otworzyć na boisku wielofunkcyjnym. To ważne by wspierać młodzież w sportowym duchu. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w powstanie obiektu - powiedział burmistrz  Kruszwicy Dariusz Witczak.

Wsparcie dla boiska wielofunkcyjnego okazał Minister Sportu i Turystyki. To właśnie z ministerstwa udało się pozyskać część funduszy na realizację zadania.

Podczas oficjalnego otwarcia nie zabrakło olimpijczyka Jakuba Krzewiny. Sportowiec przyznał, że boisko wielofunkcyjnego to bardzo dobry pomysł.

- Cieszę się, że w moim rodzinnym mieście powstał taki obiekt. Chętnie z niego skorzystam podczas treningów - zapowiedział sportowiec.

Obiekt został wyposażony w bieżnię okrężną 4-torową o długości 200 m, bieżnię prostą o długości 80 m, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię wzwyż, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, a także trybuny przenośne na 66 miejsc. Teren, na którym powstał kompleks sportowy został ogrodzony i oświetlony, wykonane zostało także odwodnienie liniowe do płyty boiska z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz