Policjanci z wizytą na Majówce w Ostrówku


To, że można uczyć poprzez zabawę, zajęcia edukacyjne i rozmowę udowadniali policjanci z Kruszwicy. Dzielnicowy z miejscowego komisariatu mł. asp. Łukasz Zbawicki i sierż. szt. Mariola Witoń zajmująca się sprawami nieletnich, uczestniczyli w okolicznościowym festynie. Cel ich działań był bardzo ważny.


- Nie tylko odpoczynek, relaks, sport i zabawę, miał na celu festyn, który odbył się wczoraj (01.05) w m. Ostrówek gm. Kruszwica. Policjanci, którzy uczestniczyli w przedsięwzięciu, przybyli w określonym celu. Mł. asp. Łukasz Zbawicki i sierż. szt. Mariola Witoń, dzieciom, młodzieży i dorosłym zaproponowali szereg materiałów, które wiążą się z zasadami bezpieczeństwa - informuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Liczne elementy i kamizelki odblaskowe oraz książeczki edukacyjne, szybko znalazły swoich amatorów. Policjanci w rozmowie z dziećmi opowiadali czym zajmuje się Policja. Uczyli podstawowych zasad ruchu drogowego i numerów alarmowych. 

Pytaniom nie było końca, bo wiele zagadnień skierowali również do policjantów rodzice, opiekunowie, w tym kierowcy. Obecny na festynie dzielnicowy mówił mieszkańcom o roli dzielnicowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa i przekonywał, że warto korzystać z jego porad i pomocy.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz