Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego odwołany. Powód? Zawyżona subwencja o 3 miliony złotych


Od 26 kwietnia Grzegorz Stasiak nie jest już dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy. Powodem odwołania ma być niedopełnienie obowiązków służbowych.


O sprawie informuje dzisiejsza Gazeta Pomorska. Z jej relacji wynika że dotychczasowy dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy nie pełni stanowiska od 26 kwietnia. 

Z informacji uzyskanych przez nas z kuratorium oświaty, o odwołaniu dyrektora zdecydowano natychmiast po przekazaniu opinii kuratora oświaty. Od tej pory jego obowiązki pełni dotychczasowa wicedyrektor Dorota Grabska.

Według informacji kuratorium oświaty w Bydgoszczy powodem odwołania dyrektora było niesłuszne korzystanie z subwencji oświatowej na uczniów ośrodka. W rzeczywistości otrzymywana kwota powinna być mniejsza. 

Z informacji udostępnionych wynika, że to nie jedyne co zarzucono dyrektorowi. Miał on nie prowadzić nadzoru nad windykacją należności za wyżywienie oraz stosować niewłaściwy przydział obowiązków pracownikom.

Przeprowadzona przez Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu kontrola wykazała nieprawidłowości w latach 2013 oraz 2014.Liczba wychowanek zgłaszanych nie odpowiadała stanowi faktycznemu. Przyznawana subwencja była zatem niesłuszna. Mowa tutaj o kwocie trzech milionów złotych.

Zgodnie z prawem przyznana niesłusznie kwota powinna zostać zwrócona ministerstwu finansów. Jeśli tak się stanie, budżet powiatu czeka spory problem.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy telefonicznie rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego oraz Naczelnika Oświaty. Niestety do żadnego nie udało się nam dzisiaj dodzwonić.

Grzegorz Stasiak dyrektorem placówki był od lat. W ubiegłym roku wygrał ponownie konkurs na dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy. Na stanowisku miał być do roku 2021.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

7 komentarze:

 1. Takie rzeczy tylko w powiecie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Z mojego doswiadczenia byl zlym dyrektorem

  OdpowiedzUsuń
 3. nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

  OdpowiedzUsuń
 4. A może komuś zależało na odsunięciu dyrektora?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi zależało i dałem mu 3 mln żeby sobie z księgową poksięgowali

  OdpowiedzUsuń
 6. Dyrektor straszny potrafił rzucać krzesłami i obarczać wychowanki za too. Żałował kostkę masłai kazał jeść salceson czarny no twierdził żew domulepiej nnie było. Karygodne naprawdę! Była wychowanka . PK

  OdpowiedzUsuń