Trwają rozmowy na tematy związane z Powstaniem WielkopolskimW inowrocławskim Gimnazjum nr 1 im. św. Wojciecha odbyło się zebranie otwarte Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. W rozmowach na tematy związane z upamiętnieniem Powstania Wielkopolskiego brali udział przedstawiciele Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.


Tematem rozmów członków zebrania były przygotowania do nadchodzącej setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

- Przybyłych na zebranie gości powitał Rafał Cyms - prezes TPPWlkp. Głos w dyskusji zabrali między innymi: Edmund Mikołajczak, który przedstawił propozycję wojewody kujawsko pomorskiego w sprawie organizacji obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiegi i 100-lecia Odzyskania Niepodległości na terenie naszego województwa. O przyspieszeniu prac inowrocławskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego w Inowrocławiu i na Kujawach apelował dr Tomasz Łaszkiewicz z PTH (jednocześnie członek Komitetu) - relacjonuje Bartłomiej Grabowski z Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego, który zainicjował powstanie Komitetu Organizacyjnego ds. Powstania Wielkopolskiego w Kruszwicy.

Kruszwiczanin poinformował zebranych o przygotowaniach do obchodów na terenie gminy Kruszwica. Podkreślił także wagę współpracy kruszwiczan z inowrocławskim komitetem. Podczas zebrania ustalono, że o pracach poinformowany zostanie prezydent Inowrocławia aby wspólnie z ratuszem pracować nad programem obchodów w regionie.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz