Święta Wielkanocne na drogach powiatu inowrocławskiego. Zobacz statystykiPodczas okresu świątecznego policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Okres świąt to czas zwiększonego natężeniem ruchu, dlatego funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.


- Łącznie dwustu pięćdziesięciu policjantów, na terenie powiatu inowrocławskiego, było zaangażowanych w działania związane z dbałością o bezpieczeństwo na drogach. Podczas nich mundurowi eliminowali z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu. Takich osób ujawnionych zostało trzy. Ich podróżowanie zakończyło się w miejscu kontroli  - informuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Nie obyło się bez represji wobec kierujących. Policjanci pouczyli 57 osób, za drobniejsze wykroczenia. 143 osoby zostały ukarane mandatami karnymi, w większości z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. W okresie świąt nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowaliśmy 17 kolizji.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz