Ruszyły prace przy ulicach Kasprowicza i Lipowej
Jak podaje Urząd Miejski w Kruszwicy ruszyły prace przygotowawcze dla robót sieciowych w obrębie ulic Kasprowicza i Lipowej. Wykonawcą I etapu robót polegającego na bieżącym usuwaniu awarii i uszkodzeń instalacji wodociągowej jest Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy.


 -Prace obejmujące instalację wodociągową w obrębie ul. Kasprowicza powinny zakończyć 
się do końca kwietnia. W maju zostanie wyłoniony wykonawca robót budowlanych w zakresie instalacji sanitarnej i deszczowej. Co istotne również w maju rozpoczniemy prace związane z siecią wodociągową w obrębie ul. Lipowej- informuje prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy Piotr Zieliński.

Działania podjęte przez Przedsiębiorstwo to tylko część założeń inwestycyjnych w obrębie tych ulic. Pierwotnie zadanie miało polegać na przebudowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Jednakże w związku z zabezpieczeniem odpowiednich środków w budżecie Gminy Kruszwica w bieżącym roku będzie możliwe również wykonanie nowych nawierzchni ulic.

 - W chwili obecnej jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy robót budowlanych branży sanitarnej i drogowej. Po podpisaniu umowy z wykonawcą ponownie spotkamy się z mieszkańcami, aby poinformować ich o harmonogramie prac i możliwych utrudnieniach podczas realizacji inwestycji – informuje Zastępca Burmistrza Bartosz Krajniak.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz