Rusałka już nigdy nie będzie taka sama. Zobacz co zmieniono podczas prac modernizacyjnychKilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że statek wycieczkowy "Rusałka" opuścił wody Gopła celem prac modernizacyjnych. Okazuje się jednak, że statek nie tylko został wyremontowany ale również zmienił swoje oblicze.
Co kilka lat Rusałka opuszcza wody Gopła. Przez okres kilku tygodni jest remontowana na lądzie pod Mysią Wieżą. Teraz jednak oprócz modernizacji dokonano wielu ciekawych zabiegów innowacyjnych.


- Co parę lat trzeba przeprowadzić czynności renowacyjne. Między innymi przygotować poszycie do malowania. Wymianie będą podlegać m.in. śruby oraz elementy statku.  Prace potrwają około dwóch miesięcy - mówiono jeszcze kilka miesięcy temu w kruszwickim PTTK.

Umieszczona na lądzie "Rusałka" cieszyła się sporą popularnością. Po przeprowadzeniu modernizacji liczący ponad 32 tony statek umieszczono na wodzie.  Nikt jednak nie przypuszczał, że statek wycieczkowy zostanie przebudowany w wodolot. Jednostka pływająca otrzymała pod kadłubem płaty nośne, które pozwolą na wynurzanie się kadłuba wody wraz ze wzrostem prędkości jednostki. Dzięki wynurzeniu kadłuba, zmniejszeniu ulegają także opory ruchu przez co wodolot może osiągać prędkości przekraczające 50 węzłów. 


- Zaletą wodolotów jest ich wysoka prędkość, jaką są w stanie rozwinąć przy stosunkowo niewielkiej mocy silników. W ten sposób w krótszym czasie uda się pokonać większe obszary Gopła i pokazać jego piękno większej ilości turystów - mówi jedna z osób związanych z PTTK.

Przyzwyczajonych do dawnej Rusałki uspokajamy! To tylko żart na 1 kwietnia :)


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz