Policja w Racicach spotkała się z uczniamiPonad setka uczniów z Niepublicznej Szkoły w Racicach i rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy wzięli udział w spotkaniu z policjantami.Zajęcia z cyklu profilaktyki społecznej poprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Kruszwicy. Głównymi zagadnieniami poruszonymi przez mundurowych było to, aby uczniowie wystrzegali się określonych przypadków i nie wchodzili w konflikt z prawem. 

-Mieli też świadomość tego, że mimo swojego młodego wieku, ponoszą za swoje zachowanie odpowiedzialność. Policjanci poruszyli też tematykę wzajemnych relacji uczniów, bo tolerancja i szacunek to ważne zasady - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławia. 

Spotkanie z rodzicami wiązało się z tym, że policjanci apelowali do opiekunów, aby ci interesowali się, w jaki sposób ich dziecko spędza czas wolny oraz tym, czym zajmuje się w internecie. Zagrożeń bowiem, z którymi mogą się zetknąć w komputerze jest wiele. Dlatego trzeba mieć wiedzę i ich świadomość, by być bezpiecznym.S


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz