Pieniądze na własną firmę. Zobacz jak możesz otrzymać dofinansowanieUnijne pieniądze na założenie własnej działalności gospodarczej ruszyły.Tym razem kwotę 50 tysięcy złotych można pozyskać ramach projektu "Pożyczki dla Przedsiębiorczych".Projekt realizuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. - instytucja powołana przez samorząd województwa by wspierać przedsiębiorczość w regionie.

O pieniądze może starać się każdy, kto planuje założenie własnej firmy, mieszka w województwie kujawsko-pomorskim i na rok przed przystąpieniem do projektu nie miał zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Można je przeznaczyć na dowolny cel związany z uruchomieniem swojego biznesu: zakup maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego, towaru, licencji czy oprogramowania, przebudowę i  modernizację pomieszczeń. Część pieniędzy można spożytkować także na bieżące wydatki związane z prowadzeniem działalności. Pożyczka udzielana jest bez żadnych dodatkowych opłat czy prowizji. Oprocentowana jest symbolicznie: 0,5% w skali roku, a na jej spłatę początkujący przedsiębiorca ma maksymalnie 5 lat.

W ramach projektu powstało już prawie 600 firm. Są to m.in. małe lokale gastronomiczne, sklepy, gabinety odnowy biologicznej czy kancelarie adwokackie.

Osoby, które myślą o własnej firmie i chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia uzyskają wszystkie w biurach KPFP: 
Toruń, ul. Sienkiewicza 38, tel. 56 475 62 95
Bydgoszcz, ul. Gimnazjalna 2A, tel. 52 349 30 17
Grudziądz, ul. Waryńskiego 32/36, tel. 56 461 20 72

Włocławek, ul. Bechiego 2, tel. 54 231 55 79
Niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie: 
http://kpfp.org.pl/pozyczki/na-rozpoczecie-dzialalnosci/.

Projekt: "Pożyczki dla Przedsiębiorczych" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz