Ostatnie przygotowania do Kujawskiego Misterium Męki PańskiejDopracowane w szczegółach wydarzenie odbędzie się już w tą niedzielę. Jak udało się nam dowiedzieć przedstawienie ma być widowiskowym przeżyciem religijnym męki Jezusa Chrystusa.


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:30. Wcześniej odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem ks. Prymasa (16:00) oraz występ zespołów młodzieżowych (17:40). 

W swoje role bardzo mocno angażują się także młodzi aktorzy. Uczniowie lokalnych szkół biorą udział w próbach aby jak najdokładniej odegrać przygotowany przez księdza Łukasza Staniszewskiego scenariusz wydarzenia.

W organizację wydarzenia zaangażował się kruszwicki fotograf Łukasz Jankowski Wojtczak. Artysta znany m.in. Drogi Krzyżowej na fotografiach wystawianej w 100 kościołach m.in. Greeley w Kolorado oraz publikowanej w katolickiej prasie (LINK).

Organizatorami wydarzenia są Kolegiata Kruszwica, Miasto i Gmina Kruszwica oraz CKiS "Ziemowit". Patronat medialny nad wydarzeniem pełni portal informacyjny Kujawskiej Grupy Medialnej MojaKruszwica.pl.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz