Makabryczna Noc - Inowrocław 1939 jest już w sieci. Zobacz cały film [VIDEO]W sieci pojawił się już cały film dokumentujący wydarzenia z października 1939 w inowrocławskim więzieniu. Za sprawą pijanych oprawców zamordowano 56 znanych mieszkańców powiatów w tym także ziemi kruszwickiej.Makabryczna Noc uchodzi za najbardziej wstrząsającą zbrodnię dokonaną w trakcie niemieckiej okupacji w Inowrocławiu. Historią zainteresował się Sebastian Bartkowski z Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. 

- W nocy z 22 na 23 października 1939 roku z rąk i za sprawą pijanych hitlerowskich oprawców, w szczególnie okrutny sposób, zamordowano 56 znanych i powszechnie szanowanych mieszkańców miasta i powiatu, wśród nich sąsiadów i znajomych jednego ze sprawców - przypomina Józef Siej, koordynator filmu z Inowrocławia. 

Film można było obejrzeć w wielu miejscach powiatu inowrocławskiego m.in. Polanowicach oraz Kruszwicy. W filmie występują akcenty kruszwickie m.in. postać Hansa Gierke oraz Władysława Kaszaka. W filmie, w jedną z ról wcielił się Przemysław Bohonos.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz