Mają na koncie kilkadziesiąt włamań na terenie całego powiatu inowrocławskiegoWczoraj kryminalni z Inowrocławia zakończyli śledztwo w sprawie przestępstw polegających na kradzieżach z włamaniami. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do inowrocławskiej prokuratury.

Zatrzymani dwaj przestępcy od pewnego czasu przebywają w więzieniu. Dowodów w ich sprawie jednak przybywa.

Na terenie naszego powiatu przestępcy dokonali wielu włamań do domów jednorodzinnych. Sprawcy dokonali głównie przedmiotów wartościowych.

- Policjanci prowadzili postępowania i gromadzili materiał dowodowy. W ubiegłym roku namierzeni zostali dwaj mieszkańcy powiatu inowrocławskiego, których policjanci podejrzewali o ten proceder. W dniu (21.12.16r.) gdy obaj pojawili się na jednym z dworców PKP województwa kujawsko-pomorskiego, wpadli w przygotowaną na nich zasadzkę. Policjanci znaleźli przy nich rzeczy, które trafnie podejrzewano, że służyły im do „pracy” - podaje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Jak się okazało do włamań wykorzystywali między innymi samodzielnie wykonane narzędzia. Wówczas obaj mężczyźni w wieku 45 i 50 lat usłyszeli zarzuty dokonania pięciu przestępstw kradzieży z włamaniami. Ponadto policjanci ustalili, że mieli oni także do odbycia kary pozbawienia wolności do wcześniejszych spraw. Dlatego trafili od razu do więzienia.

- Współdziałanie kryminalnych z Inowrocławia i jednostek Policji na terenie kraju, pozwoliło na szeroką analizę postępowań, w których złodzieje działali w taki sam sposób. Na tej podstawie i zebranych dowodów, postępowania kradzieży z włamaniami, aż z ośmiu jednostek zostały połączone do sprawy prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu. Ustalono, że do podobnych przestępstw dochodziło bowiem w innych miejscach na terenie: województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego, jeszcze w 2016 roku. Sprawa zatem była rozwojowa - dodaje rzecznik inowrocławskiej policji.

Inowrocławscy policjanci zbierali w dalszym ciągu materiał dowodowy, by dwa dni temu (30.03.17r.) rozszerzyć tym samym mężczyznom zarzuty o kolejne przestępstwa. Łącznie złodziejski team usłyszał 23 zarzuty kradzieży z włamaniami. Wczoraj (31.03.17r.) kryminalni sprawę zakończyli aktem oskarżenia  i przekazali ją oskarżycielowi.  Choć mężczyźni przebywają już w więzieniu odbywając wyroki, to czeka ich nowa sprawa sądowa i nowe wyroki skazujące.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz