Internauci jednym głosem: Na cmentarzu muszą być kamery lub foto pułapkiLawina komentarzy pojawiła się na popularnym portalu społecznościowym Facebook w sprawie kruszwickiego cmentarza. Okazuje się, że okradanych grobów ciągle nie brakuje.


Od pewnego czasu temat związany z hienami cmentarnymi przeniósł się do sieci. Okradzionych grobów nie brakuje. Część mieszkańców uważa, że problem istnieje od lat. Kilka dni temu jeden z internautów poinformował, że z grobów jego bliskich zniknęły kwiaty. Jak podaje to prawdziwa plaga bowiem złodzieje kradną także figurki i stroiki ozdobne. 

- Powinna być kamera na nowym cmentarzu koło śmietnika. Wyraźnie były ślady damskich butów odciśnięte. Musiały być dwie osoby. Skradzione kwiaty były duże i ciężkie. W reklamówce tego nie wynieśli - informuje internauta.

Sprawą zainteresował się także radny Adam Molenda. Samorządowiec zwrócił się do władz gminy o zamontowanie foto pułapek celem zakończenia przypadków kradzieży na cmentarzu.

- Zgłaszam interpelację w sprawie zainstalowania w Kruszwicy foto pułapek w rejonie cmentarza na czas przypadających Świąt Wielkiej Nocy aby ograniczyć kradzież stroików cmentarnych z pomników, które są symbolem uczczenia pamięci najbliższych. Ten haniebny proceder trwa od dłuższego czasu i należy wszelkimi dostępnymi środkami wyeliminować tzw. hieny cmentarne - napisał w interpelacji samorządowiec.

Okazuje się problem jest ogromny a poszkodowanych nie brakuje. Tylko od momentu publikacji zwróciło się do nas ponad trzydziestu poszkodowanych mieszkańców. O sprawie będziemy informować.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz