Cmentarz pod obserwacją. Władze gminy chcą zakończyć działalność cmentarnych hien
Kilka dni temu informowaliśmy o prawdziwym poruszeniu na popularnym portalu społecznościowym Facebook w sprawie kruszwickiego cmentarza. Okazuje się, że okradanych grobów ciągle przybywa.


Od pewnego czasu temat związany z hienami cmentarnymi przeniósł się do sieci. Część mieszkańców uważa, że problem istnieje od lat. Kilka dni temu jeden z internautów poinformował, że z grobów jego bliskich zniknęły kwiaty. Jak podaje to prawdziwa plaga bowiem złodzieje kradną także figurki i stroiki ozdobne. 

- Powinna być kamera na nowym cmentarzu koło śmietnika. Wyraźnie były ślady damskich butów odciśnięte. Musiały być dwie osoby. Skradzione kwiaty były duże i ciężkie. W reklamówce tego nie wynieśli - informuje internauta.

Sprawą zainteresował się także radny Adam Molenda. Samorządowiec zwrócił się do władz gminy o zamontowanie foto pułapek celem zakończenia przypadków kradzieży na cmentarzu.

- W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców postanowiliśmy zamontować kilka foto pułapek, które powinny zakończyć niechlubny proceder ze strony tzw. cmentarnych hien. Pozwolą one także na obserwację tego obszaru. Foto pułapki będą instalowane w różnych miejscach co jakiś czas - zdradza burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Jak się okazuje problem jest ogromny a poszkodowanych nie brakuje. Tylko od momentu publikacji zwróciło się do nas ponad trzydziestu mieszkańców, którzy informują o okradzionych grobach bliskich. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. A czy tak ewentualnym monitoringiem i jego sfinansowaniem nie powinien się zająć administrator cmentarza? czyżby stanowczo za mało kasował "od dołka",od pomnika,od przedłużenia grobu?
    nie dość że teren,który należał do gminy dostał za friko to nawet nie potrafi zadbać by jego "klienci" mieli spokojny i Wieczny Spoczynek?
    Nie mówię by gmina się nie dołożyła do takiej inwestycji,ale inicjatorem i głównym inwestorem powinien być ten co czerpie z tego interesu zyski a nie ten co już prezent zrobił a teraz ma sponsorować kolejny.

    OdpowiedzUsuń