Bartosz Krajniak ujawnia szczegóły dotyczące AquathlonuNa 2 lipca w Kruszwicy zaplanowano nową imprezą sportową. Aquathlon  ma przyciągnąć nad Gopło miłośników biegania i pływania.


Szczegóły dotyczące imprezy zdradza wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.

- Początkowo myśleliśmy o zorganizowaniu triathlonu, jednak po pierwszych rozmowach z Nadgoplańskim WOPR, który zaprosiliśmy do udziału w tym projekcie nasz pomysł ewoluował. Udział w zawodach triathlonowych uniemożliwiłby start osobom, które nie posiadają profesjonalnego roweru. I tak narodził się pomysł aquathlonu. – wyjaśnia Bartosz Krajniak Zastępca Burmistrza Kruszwicy.


Aquathlon wywodzi się z triathlonu, jednej z dyscyplin olimpijskich. Triathlon to wszechstronna dyscyplina, która jest kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. W aquathlonie odpada kolarstwo- zostaje za to bieganie i pływanie. Do przepłynięcia przewidujemy dystans liczący pół kilometra oraz bieg na odcinku pięciu kilometrów. Trasa jest już wyznaczona, mamy również regulamin oraz logo zawodów. – dodaje wiceburmistrz Kruszwicy.

Gmina pozyskała również głównego sponsora imprezy tj. Zakłady Tłuszczowe w Kruszwicy. Współorganizatorem imprezy będzie Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. Jak podkreślają ratownicy, kluczowym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę będzie bezpieczeństwo. Podczas zawodów, w jednym czasie w wodzie może znaleźć się około 150 zawodników. 

- Czeka nas duże wyzwanie zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i logistyki. – wyjaśnia Maciej Banachowski prezes Nadgoplańskiego WOPR. Kolejnym ważnym elementem, który stanowi o powodzeniu całej imprezy jest skuteczne dotarcie z informacją do miłośników tej dyscypliny. Pracujemy już nad zachęceniem do udziału w imprezie klubów pływackich oraz naszych kolegów, ratowników wodnych z innych części kraju. – wyjaśnia Daniel Barałkiewicz, koordynator imprezy z ramienia Nadgoplańskiego WOPR.  

Patronat medialny nad wydarzeniem pełni serwis informacyjny Kujawskiej Grupy Medialnej MojaKruszwica.pl.


Zapisy na stronie: LINK ZAPISY

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz