Adrian Arkada z wizytą u Anny Stręk.Zaprezentował swój wynalazek zwany Kostką Arkady


Gościem salonu kosmetycznego Anny Stręk był Adrian Arkada. Zaprezentował on swój wynalazek zwany Kostką Arkady.


Kostka Arkady to wynalazek Adriana Arkady z zawodu technika budowy maszyn. To innowacyjne narzędzie do bezinwazyjnego usuwania problemu wrastających paznokci. Szybka i skuteczna metoda na pojawiający się dość często problem cywilizacyjny. W salonie przy ulicy Mickiewicza Arkada gościł dwa dnia.

- Różnica między zabiegami, które przeprowadzamy a zabiegami chirurgicznymi leży głównie w agresywności działań i ryzyku. Dajmy na to przykład - panu, który właśnie leży na kozetce brakuje kawałka paznokcia ma też stany zapalne.Można to załatwić zabiegami chirurgicznymi ale są to często
zabiegi bardzo agresywne. Nie jest powiedziane również czy sytuacja po zabiegu i chirurga się poprawi - mówi w rozmowie z portalem MojaKruszwica.pl Adrian Arkada.

Kostka Arkady jest narzędzie od podstaw stworzonym przez wynalazcę. Genezą powstania wynalazku miała być chęć niesienia pomocy klientom, którzy odwiedzali salony fryzjersko-kosmetyczne prowadzone przez Arkadę.

- Dziś mogę cieszyć się ogromnym doświadczeniem. Do tej pory wykonałem cztery tysiące zabiegów. Nawet jeśli ktoś zbliży się do tego wyniku zapewne ja będę miał kolejny tysiąc. Pomagamy specjalistom, którzy z tej metody korzystają - dodaje rozmówca.

Jak działa Kostka Arkady? To bardzo proste.Narzędzie służy do uniesienia płytki paznokcia przy pomocy specjalnych haczyków i łopatek z wału około paznokciowego, a tym samym występuje uwolnienie płytki paznokcia z miejsca wzrostu w skórę, następnie wykonywana jest rekonstrukcja akrylowa w celu zatrzymania paznokcia na danej wysokości, akryl schodzi wraz z naturalnym wzrostem płytki, a paznokieć rośnie po nowych torach. 


- Cały instrument, sprzęt to jest fajna rzecz lecz cała sprawa leży w zdolnościach indywidualnych. Jeśli ktoś ma połączone ręce z głową i jest w stanie precyzyjnie wykonać szereg pewnych działań dobrze wykona swoją pracę - mówi wynalazca. Certyfikat uczestnictwa i ukończenia kursu upoważniającego do wykonywania zabiegów w zakresie Metody Arkady otrzymała Anna Stręk.

- Z metody Arkady szkolą się podolodzy i lekarze z Polski, Moskwy, Niemiec Holandii i Macedonii. Z metody mogli skorzystać mieszkańcy Kruszwicy. Ostatni pacjent opuścił salon na chwilę przed 22.00 a działaliśmy od rana - podaje Anna Stręk,  właściciel gabinetu kosmetycznego "Sekrety Urody" przy ulicy Mickiewicza w Kruszwicy.

Wizyta Adriana Arkady potrwała dwa dni. Są to jedne z ostatnich specjalizacji jakie wykona w granicach naszego kraju. Kolejne odbędą się już poza Polską.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz