Adam Molenda: Jest odrobina wstydu przed sezonem turystycznym. Burmistrz: Nie zapominamy o punkcie na Półwyspie Rzępowskim
Podczas sesji Rady Miejskiej radny Adam Molenda odniósł się do sprawy punktu gastronomicznego na Półwyspie Rzępowskim. Zdaniem samorządowca skwer został zapomniany, co przyniesie wstyd przed zbliżającym się sezonem turystycznym. Na wątpliwości radnego odpowiedział burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.


Podczas sesji Rady Miejskiej Adam Molenda odniósł się do spraw związanych z umową wynajmu na dzierżawę nieruchomości obejmującej działkę na Półwyspie Rzępowskim. Zdaniem radnego punkt gastronomiczny został przez samorząd zapomniany.

- W swoim czasie została podjęta uchwała, która uprawnia do wydłużenia wynajmu nieruchomości na okres 10 lat na Półwyspie Rzępowskim. Zbliża się nieuchronnie sezon letni. Chcemy wiedzieć w związku z tą uchwałą, czy przedsiębiorca poprawił jakość usług. Nie ukrywamy, że wkrótce w Kruszwicy odbędą się poważne imprezy, a niestety ten skwer został zapomniany. Jest odrobina wstydu wychodzić naprzeciw turystom, aby nie wiem jak to nazwać, punkt gastronomiczny na takim etapie nie potrafił się dostosować do nowych czasów i warunków-skomentował radny.

Na wątpliwości radnego odpowiedział burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Zdaniem włodarza skwer nie został zapomniany przez samorząd.

- Przypomnę państwu, że podjęta uchwała na 10 lat na dzierżawę obiektu jest uchwałą tzw. warunkową. Dzierżawę na 10 lat podpiszemy tylko wtedy gdy firma, podmiot gospodarczy dzierżawiący obiekt na Półwyspie Rzępowskim przygotuje dokumenty które potwierdzą, że bierze udział w projekcie finansowym przez Unię Europejską. Gdy do tego nie dojdzie, takiej umowy nie podpiszemy. Obecnie obowiązuje trzyletnia umowa, taka jak dla innych podmiotów-powiedział burmistrz-Co do kwestii zapomnienia, gdybyśmy zapomnieli o tym miejscu, nie byłoby takiego placu zabaw, miejsca wyznaczonego dla kąpieli oraz zorganizowanego kąpieliska. Co się tyczy samego budynku na Półwyspie Rzępowskim, jego rozbudowa jest poważnie utrudniona z uwagi liczącą 100 metrów strefę ochronną od jeziora-dodał Dariusz Witczak.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz