ZSP w Kruszwicy bierze udział w VI edycji projektu „Lekcja z SITA”


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy bierze udział w VI edycji projektu „Lekcja z SITA”. Projekt jest organizowany przez „Głos Nauczycielski”.

SITA to nowatorska metoda nauczania przede wszystkim  języków obcych. Wykorzystuje się do niej urządzenie przypominające futurystyczne okulary, które ma pomagać osiągnąć stan relaksu. Wówczas nasze półkule mózgowe synchronicznie współpracują, przez co szybciej i łatwiej zapamiętujemy.

- Nauczycielki języków obcych z ZSP w Kruszwicy, Agnieszka Kujawińska, Alicja Walczak i Ewelina Brylewska, zgłosiły szkołę do programu i odpowiedziały na pytanie konkursowe: "Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA do nauki języków obcych ?". Ich praca była na tyle interesująca, że "Kazik" znalazł się w gronie dwunastu placówek, które zakwalifikowały się do dalszych etapów projektu - przekazuje placówka.

W związku z tym w szkole będą zorganizowane tzw. "dni konkursowe". 6 marca przyjadą do placówki przedstawiciele firmy promującej program SITA i na dziesięciu stanowiskach, wyposażonych w odpowiedni sprzęt, będą prezentować działanie tej metody. Krótki kurs nauki języków obcych przejdą nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Przed językowcami z ZSP stoją kolejne zadania. Trzeba będzie przygotować projekt użycia tej metody w praktyce, na lekcjach języków obcych. Warto się postarać i powalczyć o główną nagrodę, jaką jest jedenaście urządzeń SITA i oczywiście niezbędne pomoce dydaktyczne. Ostateczne wyłonienie zwycięzcy projektu nastąpi z końcem maja tego roku.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz