Z ostatniej chwili: Ruszyła wycinka drzew na Kasprowicza i Lipowej [GALERIA+VIDEO] Na Kasprowicza i Lipowej ruszyły prace związane z wycinką drzew. Działania te są związane z koniecznością przebudowy i modernizacji obu ulic oraz zaplanowanymi inwestycjami.


Podczas spotkania w kruszwickim liceum mieszkańcy wyrazili aprobatę na sprawy związane z przebudową ulic Kasprowicza i Lipowej. Jednym z kluczowych tematów związanych z inwestycją jest wycinka kilkudziesięciu drzew przy wspomnianych drogach.Na obu ulicach prowadzone mają zostać trzy, duże zadania inwestycyjne. Samorządowcy decyzję o inwestycji pozostawili mieszkańcom. Ci natomiast musieli pogodzić się z tym, że realizacja zadania nie może odbyć się bez wycięcia drzew.-  Drzewa wycinamy tylko w kilku okolicznościach. Kiedy są stare, schorowane, zagrażają życiu lub mieniu oraz gdy prowadzimy inwestycję taką jaką mamy w planach zrealizować na państwa ulicach. Niestety projektant nie przewiduje, aby drzewa mogły rosnąć bliżej aniżeli pół metra od krawędzi jezdni. Tylko w takich przypadkach prowadzimy wycinkę drzew. Ta obecna została przeprowadzona nie w  myśl, obecnego prawa lecz poprzedniego, bardziej restrykcyjnego - mówił podczas spotkania z mieszkańcami burmistrz.


Mimo tego, że wstępnie przewidywano iż wycinka nie przypadnie mieszkańcom do gustu, nikt z obecnych na zebraniu nie wniósł w tej sprawie uwag. Na miejsce starych drzew posadzone mają zostać drzewa mniejsze np. katalpy i ozdobne wiśnie.


- Wycinamy jedno drzewo, a sadzimy przynajmniej trzy. Warto o tym pamiętać. Jest tutaj z nami pan inspektor ds. leśnictwa, który może potwierdzić, jak dużo nasadzeń mamy w naszej gminie. Na państwa ulicach posadzone zostaną drzewa liczące ponad dwa metry oraz 12 centymetrów w obwodzie. Chciałbym poprosić państwa w szczególności o wyrozumiałość dla prowadzonych prac. Wierzę,że przygotowane przez nas zadanie będzie estetyczne, ładne i odmieni starą część miasta - dodał włodarz.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz