Zagrają, by upamiętnić zmarłego działaczaMemoriał poświęcony Janowi Panfilowi ma przypomnieć kim był dla lokalnego sportu oraz podtrzymać sportową rywalizację.

Jan Panfil urodził się 16 maja 1935 w Bródzkach, mieszkał w Bachorcach, a następnie w Szarleju
gdzie podjął pracę w Zakładzie Rolniczym Łojewa. Dziś o działaczu pamiętają głównie ludzie z nim związani. Memoriał zaczyna zmieniać ten trend.

Tegoroczny memoriał odbędzie się 4 marca. W organizację turnieju najbardziej zaangażowani są koledzy i przyjaciele Jana Panfila: Grzegorz Nawrocki, Tomasz Lewandowski, Andrzej Michalak, a wnuczka zmarłego działacza Monika Gorzycka Dotychczas udział w zawodach potwierdziły drużyny Szarleja, Racic, Polanowic i dwie z Kobylnik. Turniej organizuje Kruszwickie Stowarzyszenie LZS , LZS Szarlej I LZS Kobylniki.

Jan Panfil w swoją działalność angażował się tak mocno, jak tylko mógł. Starał się o fundusze dla klubu, kupował sprzęt, a także dbał o drobne diety dla zawodników. To właśnie w szczęśliwym dla Zjednoczonych Szarlej czasie udało się wykreować takie postacie, jak Marcin Ciesielski oraz Maciej Hanczewski, który jako pierwszy piłkarz z gminy Kruszwica trafił do ekstraklasy.

Kibice Szarleja do dziś wspominają pana Jana jako bardzo aktywnego i zaangażowanego w klub działacza. Dotyczy to także okresu po 1990 roku. To właśnie wtedy Jan Panfil w wyniku choroby stracił nogi. Dzięki zawodnikom i kolegom udało się sfinansować wózek inwalidzki. Mimo postępującej choroby nie opuszczał meczów swojej ukochanej drużyny aż do śmierci, 24 stycznia 2000 roku.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz