W miejscu topoli staną klony


Trwa wycinka kolejnych drzew nad Gopłem. Tym razem wycięte zostały trzy topole nieopodal przepompowni Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy.


Trzy topole nad Gopłem wycięto w ubiegły piątek. W sobotę o wycince informowali internauci naszego serwisu. Jak udało się nam dowiedzieć w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Kruszwicy wycięte topole mają zostać zastąpione klonami. O wycinkę topoli prosili m.in. mieszkańcy osiedla nr 3 na Zagoplu. Rozrośnięte drzewa miały powodować stałe niszczenie chodników i ścieżek rowerowych. Wycięte (na zdjęciu) drzewa były zdrowe.Jak udało się nam dowiedzieć przeprowadzony zabieg ma za zadanie uporządkować teren nad Gopłem, a także poprawić bezpieczeństwo osób korzystających z ścieżek. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

3 komentarze:

  1. Czy ciężko skojarzyć każdemu że gmina wycina drzewa by odsłonić Kolegiatę-patrząc z dużego mostu, i te koło dużego mostu by odsłonić Jezioro wjeżdżającym na most od strony Radziejowa oraz Mysią Wieżę(wycinka koło sklepu meblowego).

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowe drzewa wycinać brawo jakby nie mogło zostać tak jak jest, gdzie nie pójdziesz leżą ścięte drzewa patrzeć nie mogę...

    OdpowiedzUsuń
  3. Masowe obecnie wycinki drzew,to efekt tak bardzo restrykcyjnej ustawy,która obowiązywała przez ostatnie lata.

    OdpowiedzUsuń