Sołectwo Kicko: Na zebraniu wiejskim mieszkańcy złożyli wniosek w sprawie drogi


Na zebraniu wiejskim sołectwa Kicko w Janocinie, mieszkańcy złożyli wniosek w sprawie drogi. Zdaniem autorów pism,  wymaga ona poważnego remontu.


Mieszkańcy zwrócili się do gminy o ujęcie w budżecie gminy inwestycji, która pozwoli na utwardzenie drogi gminnej łączącej Kicko z Tarnówkiem i z drogą powiatową "Chełmce Krzyżówki".
- Prośbę motywujemy bardzo złym stanem nawierzchni. Utwardzenie drogi różnego rodzaju materiałami i praca równiarki nie przynosi zbyt dużego efekty, a kumuluje duże środki finansowe gminy. Wiemy, że jako mieszkańcy, tak małej miejscowości, jak Kicko, nie mamy dużego przebicia, dlatego razem z innymi użytkownikami tej drogi, włączyliśmy się we wspólny wniosek do władz naszej gminy - piszą mieszkańcy i użytkownicy drogi.W piśmie możemy przeczytać, że szczególnie ciężkim okresem jest wiosna i jesień. Wówczas przebycie drogi jest poważnie utrudnione, a jeżdżące ciągniki rolnicze i sprzęt ciężki dodatkowo utrudnia poruszanie się po tym odcinku.

- Mamy XXI wiek, a droga do przystanku autobusowego musi odbywać się w tym czasie w podwójnym obuwiu. Niestety nie każdy mieszkaniec jest zmechanizowany, a jakoś musi tę trasę pokonać- oznajmiają autorzy pisma.- Na przełomie lutego i marca doszło do kilku niemiłych sytuacji. Np. autobus szkolny, który wjeżdża od Kicka do Tarnówka nie ma możliwości pokonać tej trasy bezpiecznie z uwagi na odpowiedzialność bezpiecznego dowiezienia dzieci do szkoły. Teraz wjeżdża od drogi głównej z obawy na uszkodzenie pojazdu i wypadku, w którym mogłyby uczestniczyć dzieci - informują mieszkańcy.

Autorzy pisma wymieniają także problemy z pokonaniem drogi przez listonosza oraz dostawcy chleba i produktów spożywczych.

- Jeśli chodzi o stan drogi gminnej z Kicka w kierunku drogi głównej tzw. Chełmce krzyżówki, to też niewiele się on różni od drogi w kierunku Tarnówko. Przy drodze prowadzącej do Tarnówka znajduje się kiszonka od krów, którą trzeba dowieść, natomiast przy drodze w kierunku Chełmc Kom-Rol zrobił wysypisko pod postacią obornika, a co za tym idzie, też zaczęły pojawiać się wyrwy w nawierzchni - czytamy we wniosku.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz