Kasprowicza i Lipowa: Mieszkańcy poparli plany inwestycyjne samorządowców [FOTO+VIDEO]Wczoraj w budynku kruszwickiego liceum odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące przebudowy ulic Kasprowicza i Lipowej. Jednym z kluczowych tematów omawianych podczas spotkania była wycinka kilkudziesięciu drzew przy wspomnianych drogach.


Omówione podczas spotkania inwestycje dotyczyły termomodernizacji budynku liceum, budowy kompleksu rekreacyjnego oraz modernizacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej.Inwestycja uzależniona jednak została od decyzji mieszkańców. Muszą oni pogodzić się z tym, że na Kasprowicza i Lipowej drzewa zostaną wycięte.

- Drzewa wycinamy tylko w kilku okolicznościach. Kiedy są stare, schorowane, zagrażają życiu lub mieniu oraz gdy prowadzimy inwestycję taką jaką mamy w planach zrealizować na państwa ulicach. Niestety projektant nie przewiduje, aby drzewa mogły rosnąć bliżej aniżeli pół metra od krawędzi jezdni. Tylko w takich przypadkach prowadzimy wycinkę drzew. Ta obecna została przeprowadzona nie w  myśl, obecnego prawa lecz poprzedniego, bardziej restrykcyjnego - mówił burmistrz.


 Mimo wstępnych obaw, że wycinka nie przypadnie mieszkańcom do gustu, okazało się, że nikt w tej sprawie nie wniósł uwag. Na miejsce starych drzew posadzone mają zostać drzewa mniejsze np. katalpy.

- Wycinamy jedno drzewo, a sadzimy przynajmniej trzy. Warto o tym pamiętać. Jest tutaj z nami pan inspektor ds. leśnictwa, który może potwierdzić, jak dużo nasadzeń mamy w naszej gminie. Na państwa ulicach posadzone zostaną drzewa liczące ponad dwa metry oraz 12 centymetrów w obwodzie. Chciałbym poprosić państwa w szczególności o wyrozumiałość dla prowadzonych prac. Wierzę,że przygotowane przez nas zadanie będzie estetyczne, ładne i odmieni starą część miasta - dodał włodarz.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz