Ruszyły prace nad boiskiem wielofunkcyjnym na Zagoplu


 W ubiegłym tygodniu przystąpiono do realizacji zadania związanego z budową boiska wielofunkcyjnego. Obiekt powstanie na osiedlu Zagople obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy.

Budowa boiska wielofunkcyjnego na Zagoplu otrzymała wsparcie od Ministra Sportu i Turystyki.W ramach planowanej inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 1 zbudowany zostanie zespół boisk sportowych, w skład którego wchodzi boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20x40 m, boisko do koszykówki o  wymiarach 14x22 m, boisko do siatkówki o wymiarach 9x18 m, a także kort tenisowy o wymiarach 10,97x23,77 m-informują kruszwiccy urzędnicy.

To jednak nie wszystkie zaplanowane atrakcje w ramach wielofunkcyjnego boiska.
- Obiekt ma zostać wyposażony w w bieżnię okrężną 4-torową o długości 200 m, bieżnię prostą o długości 80 m, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię wzwyż, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, a także trybuny przenośne na 66 miejsc. Teren, na którym powstanie kompleks sportowy zostanie ogrodzony i oświetlony, wykonane zostanie także odwodnienie liniowe do płyty boiska z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji przewidziane zostało także  utwardzenie terenu kostką betonową jak również montaż piłko-chwytów- dowiadujmy się w miejskim urzędzie.


Start w konkursie ministerialnym był spowodowany przedłużającym się naborem wniosków w ramach środków unijnych. W kwietniu Urząd Miejski w Kruszwicy przystąpił do zmian w dokumentacji technicznej, aby spełniała wymogi tego konkursu, a pod koniec kwietnia złożyła odpowiedni wniosek. 

Całkowity koszt realizowanego zadania inwestycyjnego wyniesie 1.633.137,00 zł, natomiast wnioskowane środki z FRKF wyniosą 400.00,00 zł.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz