"Popołudnie w świetlicy" z Fundacją Modrak
W świetlicy w Brześciu zorganizowano "Popołudnie w świetlicy". Na dzieci, które przybyły na zajęcia czekała moc atrakcji. W programie przewidziano m.in. malowanie karmników dla ptaków, prelekcja dotycząca Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, gry i zabawy ruchowe.
- Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Chcieliśmy najmłodszym pokazać, iż warto dbać o przyrodę, stąd pomysł organizacji wydarzenia o tematyce ekologicznej. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu udało nam się to osiągnąć - przekazuje o swoim pomyśle Fundacja Modrak.

Przybyłe na świetlicę w Brześciu dzieci mogły pomalować uprzednio przygotowane karmniki dla ptaków. Interesującą prelekcję połączoną z projekcją filmu o Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia wygłosił Andrzej Sieradzki, dyrektor NPT.

- W związku z tym, iż młodych adeptów ekologii rozpierała nadal energia, Pani Agata Kwiatkowska przeprowadziła z nimi szereg gier i zabaw ruchowych. Najlepszym zostały wręczone pamiątkowe medale - wyjaśnia Maciej Wasielewski z "Modraka".

Podczas „Popołudnia w świetlicy” obecni byli także rodzice maluchów. Dla nich przewidziano inne atrakcje.  Jak przekazuje "Modrak" atmosfera zabawy musiała im się udzielić skoro dzielnie rywalizowali w gry planszowe. Agata Kwiatkowska postanowiła sprawdzić ich formę fizyczną. Na świetlicy doszło do „rywalizacji” mam w grze pn. „Plaża, morze, słońce”. 

- Tego dnia świetlica w Brześciu zapełniła się dziećmi i dorosłymi, a wszystkim dopisywał dobry humor. W imieniu Fundacji Modrak chciałbym wszystkim uczestnikom serdecznie podziękować.  W szczególności Andrzejowi Sieradzkiemu za to, iż zechciał poświęcić nam swój czas i opowiedział o otaczającej nas przyrodzie, Agacie Kwiatkowskiej za pomoc w organizacji wydarzenia, a rodzicom za poczęstunek. Do zobaczenia w innych świetlicach - dodaje Maciej Wasielewski.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz