Ponad 179 wykroczeń na drogach powiatu inowrocławskiego w minioną środę, czwartek i piątekPolicjanci w szczególności reagowali na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych. Działania wiązały się też z profilaktyką społeczną, bo szereg osób otrzymało od mundurowych odblaskowe kamizelki.


Przez trzy dni (22-24.03.17r.) policjanci z pionów prewencji powiatu inowrocławskiego działali w zakresie eliminowania nieprawidłowości i ujawniania wykroczeń popełnianych przez pieszych. 


- Uczestniczyło w nich 73 policjantów, którzy ujawnili 179 wykroczeń. Wśród nich, m.in.: 123 przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 43 przypadki chodzenia po niewłaściwej stronie jezdni, 8 osób nie używało elementów odblaskowych w miejscach i sytuacjach, które wymagają takiego zachowania, 3 osoby nie zastosowały się do sygnalizacji świetlnej - mówi Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.


Policjanci ukarali mandatami karnymi 162 osoby, a 17 pouczyli. Edukowali również pieszych, by ci korzystali z odblasków i zarazem wręczali odblaskowe kamizelki. Zakup ich sfinansowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Dzięki nim kierowcy widząc z kilkudziesięciu metrów osoby poruszające się drogami, omijają je z bezpieczną odległością.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz