Pilne: Mieszkańcy informują o objawach podobnych do zatrucia bakterią E.coli
Po upublicznieniu informacji w sprawie wodociągu w Gocanowie otrzymaliśmy sygnały dotyczące objaw przypominających zakażenie bakterią E.coli. Na razie wiarygodność przekazanych informacji trudno jest potwierdzić.

Przypomnijmy w próbkach wody pobranych z 22 lutego i 1 marca z wodociągu w Gocanowie wykryto bakterie coli. Decyzję w tej sprawie wydał dzisiaj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu. Przekazał także zalecenia dostawcy wody jakie musi teraz spełnić. [LINK]

Tymczasem z informacji jakie do nas docierają przynajmniej kilka osób w Kicku i Rusinowie odczuwały w ostatnim czasie objawy podobne do tych związanych z zakażeniem bakterią E. coli. Mieszkańcy skarżą się, że w ostatnim czasie mieli m.in. objawy biegunki i ogólnego osłabienia. Na razie nie udało się nam potwierdzić w żadnej z instytucji czy przedstawione informacje są wiarygodne. 

Jeśli macie informację w tej sprawie, można je kierować na adres email kujawskagrupamedialna@gmail.com.

Zwykle E.coli powoduje jedynie zatrucie pokarmowe, co wywołuje objawy, takie jak wymioty i ostre biegunki. W ekstremalnych sytuacjach mogą jednak stać się podstawą poważnych infekcji. Bakteria jest najczęstszą przyczyną zakażeń dróg moczowych. Może także doprowadzić do zapalenia cewki moczowej, zapalenia pęcherza czy też do odmiedniczkowego zapalenia nerek.

To nie pierwszy taki przypadek związany z zatruciem wody w ostatnim czasie. W lutym ubiegłego roku doszło do skażenia ujęcia wody w Brześciu. Zakaż używania wody ogłoszono m.in. w Brześciu, Witowicach, Witowiczkach oraz w Karsku.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz