Paczka dla Bohatera: Bohaterowie wojenni walczyli dla nas, my zawalczymy dla nich!
W Kruszwicy organizowane są kolejne zbiórki związane z Paczką dla Bohatera, której pomysłodawcą i ogólnopolskim szefem jest Tomasz Stawicki.  Tym razem kombatantów wojennych działacze zamierzają wesprzeć podczas Świąt Wielkanocnych.

Zbiórka rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 7 kwietnia. Zebrane paczki zostaną rozwiezione do kombatantów wojennych. W Kruszwicy patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie "Krusza". Koordynatorem akcji jest Katarzyna Hałasa.

- Chcielibyśmy, żeby paczki trafiły w większości do kombatantów z Kruszwicy i okolic. Potrzebujemy Waszej pomocy. Prosimy o wskazanie takich osób. Będziemy wdzięczni za  wszelkie informacje o kombatantach z naszej gminy i okolic. Oczywiście jeśli ogrom  zebranych darów będzie duży, powędrują one również do Bohaterów z innych miast - przekazują organizatorzy.

Do akcji zaproszone zostały szkoły, przedszkola, instytucje i osoby prywatne. W akcji zbierane są produkty z długim terminem przydatności np: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe ,cukier , olej , syropy, witaminy, kasza, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery oraz artykuły chemiczne i do higieny np: kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości, koce i ręczniki.

- Czym jest dla naszych kombatantów ta akcja , otóż to nie tylko radość z otrzymanej paczki , to przede wszystkim ogromna wdzięczność za pamięć ,szacunek ,poświęcony czas, odwiedziny ,rozmowę , życzenia ,kartki świąteczne. Tej radości nie da się opisać w słowach . Jest to również ważny element w szerzeniu patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży dlatego szczególnie zachęcam do pomocy  i wzięcia udziału w akcji placówki wychowawcze, szkoły, przedszkola - przekonuje Katarzyna Hałasa.

Na terenie naszego miasta przyłączyły się: Zespół Szkół Samorządowych nr 1- Gimnazjum nr 1 i SP nr 1, ZSP im. Kazimierza Wielkiego, ZSP w Kobylnikach, ZSO Przedszkole Samorządowe nr 3 im. Ewy Lewańskiej, oraz osoby prywatne. Chęć przystąpienia i wsparcia akcji zgłosiły także zakłady działające na terenie Kruszwicy,a także Hufiec Pracy w Inowrocławiu .

Osoby prywatne mogą przynosić swoje dary do Przedszkola Samorządowego Nr 3 im Ewy Lewańskiej  przy ul. Niepodległości oraz Gimnazjum nr 1  im. Mikołaja Kopernika. 


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz