Nowoczesne sposoby nauczania zawitały do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w KruszwicyZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy zakwalifikował się
do ścisłego gron dwunastu placówek, które ubiegają się o zwycięstwo w konkursie na najlepszy projekt nauki języka obcego z wykorzystaniem tej metody.

W ramach promocji SITA i przybliżenia zasad jej działania placówkę odwiedzili przedstawiciele firmy i przeprowadzili krótkie szkolenie. Pracowano kolejno z grupami nauczycieli, uczniów, zaproszonych gości, a w godzinach popołudniowych z rodzicami.

- Prowadząca zajęcia przedstawicielka firmy zaprezentowała zasady działania metody SITA, która opiera się głównie na wykorzystaniu relaksu w procesie zapamiętywania. Do szkoły przywieziono 10 stanowisk wyposażonych w odpowiedni sprzęt. Prezentacja zaczęła się od wykładu na temat tej metody, która w gruncie rzeczy opiera się na klasycznym sposobie nauczania. Nie ma w niej nauki "na skróty" - informuje placówka.

Innowacja polega na wykorzystaniu wspomnianego już stanu relaksu, z którego dobroczynnego znaczenia nie tylko w nauce, ale i w życiu często nie zdajemy sobie sprawy. Po krótkim wykładzie nastąpiła część praktyczna. Każdy z uczestników szkolenia relaksował się przy użyciu sprzętu SITA, a więc specjalnych okularów i słuchawek, w których słychać było słowa wprowadzającego w stan odprężenia lektora.

- Wspaniale byłoby, gdyby szkoła wygrała konkurs i przyszłym roku szkolnym mogła wykorzystać tę metodę w nauczaniu języków obcych. Mamy szanse, a nauczyciele, Ewelina Brylewska, Alicja Walczak i Agnieszka Kujawińska zrobią zapewne co w ich mocy, aby projekt był najlepszy. Cała społeczność szkolna kibicuje i życzy sukcesu - słyszymy w ZSP w Kruszwicy.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. znam site od dawien dawna. niezłe naciąganie ludzi.

    OdpowiedzUsuń