Nowe stowarzyszenie na mapie Kruszwicy. Działalność rozpoczęło Stowarzyszenie "Krusza"Część radnych Rady Miejskiej wraz z mieszkańcami powołała do życia nową organizację. Od stycznia w Kajowym Rejestrze Sądowym widnieje Stowarzyszenie "Krusza".

Stowarzyszenie uruchomiło już stronę na Facebooku. W skład członków organizacji wchodzą oprócz mieszkańców radni rady miejskiej. Prezesem stowarzyszenia wybrano radną Ilonę Dybicz.

- Nasze główne cele to promowanie i aktywizacja mieszkańców naszej gminy, propagowanie i pięlegnacja tradycji miejscowych i regionalnych, praca na rzecz integracji pokoleń, prowadzenie akcji charytatywnych, praca na rzecz dzieci i młodzieży, promocja regionu, prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej, upowszechnianie kultury fizycznej, organizacja i koordynacja imprez okolicznościowych oraz współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi-dowiadujemy się na stronie organizacji.

W zarządzie działają radni Artur Grobelski (wiceprezes) oraz Teresa Tenerowicz (sekretarz) Skarbnikiem KRUSZY jest Katarzyna Hałasa. W zarządzie jako członkowie znaleźli się Tomasz Ostrowski, Adam Dzwoniarkiewicz oraz Barbara Batkowska. W składzie komisji rewizyjnej działać zamierzają radni Adam Molenda i Grzegorz Stanny oraz Marian Lewandowski. Wśród członków założycieli wymieniono Ryszarda Grobelskiego.

Stowarzyszenie wpisano do Krajowego Rejestru Sądowego 27 stycznia. Siedzibą organizacji jest Słoneczna 21 w Kruszwicy.

Fot.Pixabay
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

5 komentarze:

 1. Ciekawe... Może chcą razem startować w następnych wyborach?

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Grobelski i Molenda, byliście członkami klubu SLS. Utworzyliście klub Kruszwicznie a teraz z waszej inicjatywy powstał następny klub Krusza. Proponuję panom o ogłaszanie konkursów na nazwy na następne tworzone kluby. Widzę że tworzenie klubów lepiej wam wychodzi niż wywiązywanie się z obowiązków funkcji radnego..
  radnych..

  OdpowiedzUsuń
 3. Same mądrości.....

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko im w głowach wybory.

  OdpowiedzUsuń