Mała Hania liczy na pomoc ludzi dobrej woli


Hania choć ma dopiero dwa lata, musi zmagać się z poważną chorobą. Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy. 


22 października ubiegłego roku u małej Hani Krzemińskiej córki Sławomira Krzemińskiego z Rusinowa, zdiagnozowano nowotwór złośliwy NEUROBLASTOMA stadium L1. Choroba pojawiła się zupełnie przypadkiem gdy podczas zabawy, Hania spadła z łóżka. 


Na pogotowiu wykonano jej rutynowe zdjęcie RTG bolącej rączki i USG jamy brzusznej. RTG wykazało wybitą kość ze stawu łokciowego, a USG guz średnicy 4,0cm w okolicy lewego nadnercza. 24 października Hania została przyjęta na Oddział Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Diagnostyka trwała dwa miesiące, w tym czasie Hania miała wykonany rezonans, tomografię, trepanobiopsję oraz badanie MIBG.18 listopada usunięto Hani guz. 
Po wycięciu guza wysłano go do Krakowa na badania genetyczne i histopatologiczne. Badanie genetyczne ujawniło obecność ampflikacji N-MIC, która powoduje odrastanie guza. 28 grudnia 2016r. został  założony cewnik typu Broviak. 29 grudnia Hania rozpoczęła chemioterapię. Chemioterapia składa się z sześciu cykli. Pierwsze dwa cykle trzydniowe przeszła bez większych powikłań. Była to chemia tzw. żółta – średnia. Natomiast trzeci cykl „powalił ją na łopatki”. Liczył on 5 dni i w jego skład wchodziła chemia czerwona – agresywna. 


Ta sama chemia będzie powtórzona w cyklu czwartym i szóstym. Cykl piąty będzie wyglądał jak pierwszy i drugi.  Obecnie Hania jest po trzecim z sześciu bloków chemii. Zniosła go bardzo ciężko. Doszło do nagłego odwodnienia i niedrożności jelit. W tej chwili Hania dochodzi do siebie, aby móc rozpocząć czwarty cykl chemii.


Mała Hanka jest córką Sławka Krzemińskiego z Rusinowa. Obecnie jest na urlopie bezpłatnym. Musi zapewnić opiekę starszej córce Ani, gdy jego żona Magda przebywa w szpitalu z Hanią.

Kochani, jeśli chcecie pomóc i wesprzeć Sławka i jego rodzinę w tym trudnym dla nich czasie możesz to robić wpłacając pieniążki na poniższe konto:

Sławomir Krzemiński
mBank 32 1140 2017 0000 4902 1304 2448
lub
Magdalena Krzemińska
PKO BP 81 1020 5011 0000 9402 0107 3501

Można też kupić i przesyłać w formie paczki produkty typu: BoboFrut, kleiki i kaszki, pampersy rozm. 5 (DADA), żele do kąpieli dla dzieci, mydło antybakteryjne, ubranka rozm. 104 – 110, kapcie rozm. 27, adidaski rozm. 27, płyny odkażające typu SKINSEPT i OKTANISEPT na adres: 

Sławomir Krzemiński, 
ul. Chocimska 8/8, 85-078 Bydgoszcz

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz