Kruszwica wśród zwycięzców konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego


Jak podaje Portal Kujawski dzisiaj ukazały się oficjalne wyniki konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego. Przyznawane środki są przeznaczone na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej.


Na unijną dotację zakwalifikowało się kilka zadań inwestycyjnych z powiatu inowrocławskiego. Ponad 1,1 mln złotych otrzyma gmina wiejska Inowrocław na realizację wartej nieco ponad  1,4 mln złotych termomodernizacji budynków Gminnego Zakładu Komunalnego w Kruśliwcu oraz świetlicy wiejskiej wraz z remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Gnojnie.

O tym, że pieniądze unijne otrzyma także gmina Kruszwica wiadomo było kilka miesięcy temu. Środki te, samorząd zamierza przeznaczyć na budynek Zespołu Szkół Ogólnokształcących - wartość zadania to blisko 1,7 mln złotych z czego blisko 1 mln dołoży Unia Europejska.

- W obecnym stanie obiekty szkolne nie są ocieplone. W związku z tym zwiększa się zużycie energii grzewczej, a do atmosfery przedostają się pyły i gazy, co ma negatywne skutki dla środowiska naturalnego i generuje dodatkowe koszty. Dzięki realizacji tej inwestycji ograniczone zostaną straty energii, a także zasadniczo zmniejszą się koszty utrzymania obiektu - wyjaśnia Bartosz Krajniak, wiceburmistrz Kruszwicy.

Dotację otrzymają także Złotniki Kujawskie na termomodernizacje budynku Urzędu  Gminy – wartość zadania to 844 tys. zł, z czego 586 zł wynieść ma dotacja unijna.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz