Kolejne metody kradzieży. Tym razem "na pielęgniarkę środowiskową"Oszustka podając się za pielęgniarkę środowiskową, zaczepiła napotkaną kobietę. Dzięki zmyślonej historii udało się jej dostać do domu oszukanej. Przed nową metodą kradzieży ostrzega policja. Fot. Pixabay


Oszustka podająca się za rzekomą pielęgniarkę środowiskową, zaczepiła napotkaną kobietę. Zaproszona do mieszkania okradła ją z pieniędzy. .

- Metodą „na pielęgniarkę środowiskową” posłużyła się kobieta, która zaczepiła idącą ulicą Jacewską w Inowrocławiu 81-letnia kobietę. Podając się za pielęgniarkę środowiskową, wręczyła kobiecie 300 zł i  powiedziała, że została ona wylosowana przez komputer - przekazuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Oszustka przekazała także, że kolejne 400 złotych otrzyma wtedy gdy okaż się, że na swoich pieniądzach znajdzie pewne oznaczenie literowe. Zainteresowana ofertą kobieta, zaprosiła nieznajomą do swojego domu.

- Tam obie oglądały pieniądze szukając „szczęśliwego oznaczenia”. Po pewnym czasie rzekoma pielęgniarka uznała, że seniorkę należy obdarować darmowymi produktami spożywczymi i w tym celu opuściła mieszkanie. Po chwili właścicielka zorientowała się, że z szuflady w kuchni zginęła saszetka z gotówką w postaci kilku tysięcy złotych - dodaje rozmówca.

Policja apeluje!
Nie zapraszaj do mieszkań osób nieznajomych. Rzekome losowania komputerowe i wygrane to fikcja, jeśli ktoś w nic nie grał. Ostrzeż, swoich domowników o tej metodzie kradzieży. Jeśli masz w rodzinie osobę starszą, szczególnie taką, która mieszka sama, porozmawiaj z nią, by nie dała się w taki sposób oszukać i okraść.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz