Gmina Kruszwica użyczy mieszkańcom wodociąg gminny w PieckachW wodociągu Gocanowo, którego właścicielem jest KOM-ROL Kobylniki stwierdzono zanieczyszczenia mikrobiologiczne oraz obecność bakterii E.coli. Miejscowości korzystające z sieci w Gocanowie zostały przełączone na wodociąg gminny w Pieckach należący do Przedsiębiorstwa Wodociągowego  w Kruszwicy.

Podane do publicznej wiadomości informacje obejmują próbki wody jakie pobrano 22 lutego i 1 marca. Treść dokumenty publikowaliśmy tutaj. Tymczasem komunikat w tej sprawie wydała dziś gmina Kruszwica. 

- W związku z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym na magistrali wodociągu w w/w miejscowościach oraz trwającymi pracami naprawczymi, informujemy, że nastąpiło przełączenie sieci wodociągowej z ujęcia Gocanowo na ujęcie wodociągu gminnego Piecki należącego do Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Kruszwicy - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

Dla bezpieczeństwa prosi się mieszkańców tych miejscowości o przegotowanie wody do celów spożywczych do momentu odwołania komunikatu. Woda do celów produkcyjnych oraz sanitarnych może być używana bez ograniczeń.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz