Gmina Kruszwica użyczy mieszkańcom wodociąg gminny w PieckachW wodociągu Gocanowo, którego właścicielem jest KOM-ROL Kobylniki stwierdzono zanieczyszczenia mikrobiologiczne oraz obecność bakterii E.coli. Miejscowości korzystające z sieci w Gocanowie zostały przełączone na wodociąg gminny w Pieckach należący do Przedsiębiorstwa Wodociągowego  w Kruszwicy.

Podane do publicznej wiadomości informacje obejmują próbki wody jakie pobrano 22 lutego i 1 marca. Treść dokumenty publikowaliśmy tutaj. Tymczasem komunikat w tej sprawie wydała dziś gmina Kruszwica. 

- W związku z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym na magistrali wodociągu w w/w miejscowościach oraz trwającymi pracami naprawczymi, informujemy, że nastąpiło przełączenie sieci wodociągowej z ujęcia Gocanowo na ujęcie wodociągu gminnego Piecki należącego do Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Kruszwicy - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

Dla bezpieczeństwa prosi się mieszkańców tych miejscowości o przegotowanie wody do celów spożywczych do momentu odwołania komunikatu. Woda do celów produkcyjnych oraz sanitarnych może być używana bez ograniczeń.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz