Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej w Kruszwicy ujawnili zastawione na jeziorze sieciStraż Rybacka namierzyła mężczyznę, który kłusował na jeziorze Mielno-Otok. Został on zatrzymany przez strażników i policjantów z Pakości. Przechwycili oni również szereg sprzętu do popełniania przestępstw.


Służby systematycznie działają na wodach, by dbać o bezpieczeństwo. Kontrolują wody i linię brzegową przeciwdziałając kłusownictwu. Podczas wczorajszej (23.03) porannej służby, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Kruszwicy ujawnili na jeziorze zastawione sieci. Podczas ustaleń i badania sprawy wytypowali osobę, która miała działać jako kłusownik. 


Nie mylili się. Wspólne działania z pakoskimi policjantami doprowadziły do zatrzymania 53-letniego mieszkańca gminy Pakość. Na terenie jego posesji mundurowi znaleźli szereg sprzętu służącego do nielegalnego połowu. 

Zabezpieczyli m.in. 19 sztuk sieci typu wonton i 4 typu żak. Mężczyzna tego dnia także zdążył odłowić blisko 4 kg ryb.


Zebrane dowody skutkowały postawieniem mu zarzutu z ustawy o rybactwie śródlądowym dotyczącym nielegalnego połowu. Policjanci ustalili też, że część zabezpieczonego sprzętu pochodzi z gospodarstwa rybackiego. Dlatego mężczyzna usłyszał także zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

/zdjęcia: PSR Kruszwica/
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz