Droga z Arturowa do Łojewa ma zostać zaproponowana do projektu budżetu w kolejnych latachW styczniu radny Andrzej Michalak wnosił interpelację w sprawie drogi prowadzącej od Łojewa do miejscowości Arturowo. Odpowiedź burmistrza w tej sprawie można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej od 9 marca.


W styczniu radny wniósł interpelację w sprawie drogi prowadzącej od Łojewa do miejscowości Arturowo. Wcześniej mieszkańcy złożyli wniosek o jej przebudowę do budżetu, ale ich propozycja nie została uwzględniona. 

- Wiosną 2016 roku część drogi została utwardzona kruszywem (około 500 metrów z całego odcinka liczącego około 1,5 km). Od tego czasu nie dokonano żadnych napraw w celu poprawienia bezpieczeństwa jazdy. Po drodze tej poruszają się tiry i inne duże pojazdy, które jeżdżą tam kilka razy dziennie. W związku z tym proszę o jej naprawę w najbliższym dogodnym okresie i terminie oraz o stałe jej monitorowanie - czytamy w interpelacji samorządowca.

Kolejnym problemem przy drodze są krzaki i drzewa. Utrudniają one w znacznym stopniu poruszanie się pojazdami.

- Myślę, że właśnie teraz jest czas na podjęcie tych czynności i przeprowadzenie wycinki. Zdaję sobie sprawę, że samorządu nie stać na natychmiastową budowę nowych "asfaltowych" odcinków i spełniać oczekiwania wszystkich, którzy tego słusznie się domagają - pisał w styczniu Andrzej Michalak.

Do interpelacji załączono pismo mieszkańców. Dokument w sprawie drogi podpisało 26 mieszkańców.


Tymczasem w marcu, na Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się odpowiedź burmistrza Kruszwicy w tej sprawie.

- Stan dróg gminnych jest na bieżąco kontrolowany i w miarę potrzeb prowadzone są prace utrzymaniowe. Z uwagi na  rozległą sieć dróg administrowanych przez Burmistrza Kruszwicy (ok. 150 km, z czego ponad połowa o nawierzchni gruntowej) oraz ograniczone możliwości finansowe, każdego roku przebudowie poddawanych jest ok. 3 km dróg - poinformował burmistrz.

W odpowiedzi możemy również przeczytać, że w pierwszej kolejności modernizowane są odcinki, dla których możliwe jest wsparcie z udziałem środków zewnętrznych.

- Wskazana droga zostanie zaproponowana do projektu budżetu w latach kolejnych. W ubiegłym roku w porozumieniu z mieszkańcami utwardzony został odcinek długości ok. 500m, natomiast pozostały fragment drogi wyprofilowany. W okresie wiosennym (tj. w miesiącach marzec-kwiecień) wskazana droga zostanie wyprofilowana równiarką drogową, a ubytki nawierzchni uzupełnione kruszywem. Prace prowadzone będą przy odpowiednich warunkach atmosferycznych. W miarę możliwości zostanie również przeprowadzona wycinka krzewów - czytamy w piśmie.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz