Dokument w sprawie skażenia w Gocanowie zniknął ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Inowrocławiu
W poniedziałek Powiatowy Inspektor Sanitarny w Inowrocławiu wydał decyzję w sprawie wodociągu w Gocanowie, a dokładniej zagrożeń mikrobiologicznych, jakie stwierdzono w próbkach wody. Upubliczniony na stronie instytucji dokument zniknął jednak w dzień później.

Przypomnijmy-krótką informację na temat decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego zamieścił inowrocławski portal ino.online. Do materiału zamieścił link, który pozwolił na bezpośrednie otworzenie dokumentu.

Zamieszczony dokument obejmował decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego po zapoznaniu się z wynikami badania laboratoryjnego, sprawozdania z badań o numerach: L.HK- 632-35/N/17 z dnia 24 lutego 2017r., L.9051.2.21.1.2017/LEM z dnia 27 lutego 2017 r, L.HK-632- 54/N/17, L.HK-632-55/N/17 z dnia 3 marca 2017 r. oraz. L.HK-632-53/N/17 z dnia 06 marca 2017 r., wystawione przez Laboratorium Badania Środowiska Komunalnego, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Inowrocławiu oraz przez Dział Laboratoryjny Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy.


W dokumencie zawarto sformułowanie, że w próbkach wody pobranych 22 lutego w wodociągu Gocanowo stwierdzono przekroczenie norm mikrobiologicznych. W miejscach pobranych próbek
potwierdzono obecność bakterii grupy coli.

W udostępnionym publicznie dokumencie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał również zalecenia dostawcy wody w tym przypadku firmie "KOM-ROL" Kobylniki. Firma według wytycznych ma obowiązek poinformować o sprawie mieszkańców, unieruchomić wodociąg w Gocanowie, zapewnić zastępcze źródło oraz prowadzić skuteczne działania na Stacji Uzdatniania Wody i na sieci wodociągowej w Gocanowo -"KOM-ROL" Kobylniki.

O sprawie w poniedziałek wieczorem poinformował nasz serwis internetowy. Dokument źródłowy na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego został pobrany blisko 237 razy. Rankiem 7 marca dokument jednak przestał istnieć. Nie ma go również na stronie internetowej instytucji. Poza osobami, które zdecydowały się zrobić jego kopie, nie ma możliwości, aby zapoznać się z treścią dokumentu w przestrzeni internetowej.

Wczoraj drogą telefoniczną próbowaliśmy skontaktować się z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w sprawie dokumentu. Niestety nie udało się nam porozmawiać z rzecznikiem instytucji. 

Podając się za mieszkańców Gocanowa, otrzymaliśmy zdawkowe informacje, z których wynika, że nikt nie wie, dlaczego dokument nie jest już dostępny. Na pytanie do kogo powinniśmy zatem zadzwonić, aby dowiedzieć się szczegółów tej sprawy, "poradzono" nam, abyśmy zadzwonili do ... internetu, skoro problem dotyczy strony internetowej. Tą kuriozalną odpowiedź pozostawiamy bez komentarza.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz