Aquathlon w Kruszwicy? Zobacz co nowego planuje się w gminie


Bartosz Krajniak nie ukrywa, że impreza jest kolejnym sposobem na promocję miasta


Dzisiaj podczas spotkania komisji "Bezpieczna Woda" o planach z nową imprezą zagospodarowującą Gopło poinformował wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak. Prawdopodobnie w lipcu odbyć mają się zawody w aquathlonie.

O planach gminy na bieżący rok, poinformował na komisji "Bezpieczna Woda" Bartosz Krajniak. W lipcu ma zostać zorganizowany aquathlon. 

- Myślimy wraz z Nadgoplańskim WOPR-em (współinicjatorem pomysłu-przyp.red) o zorganizowaniu nad Goplem aquathlonu. Będą to zawody, które obejmą rywalizację uczestników zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Przewidujemy do przepłynięcia liczący pół kilometra odcinek oraz bieg na długości pięciu kilometrów-ujawnił podczas spotkania samorządowiec.

Szczegółowe plany dotyczące imprezy nie są jednak znane. Pierwotnie planowano ją zorganizować w czerwcu. Okazuje się, że będzie to możliwe dopiero w lipcu.

- Dziś już wiemy, że optymalnym czasem na przeprowadzenie zawodów będzie lipiec tego roku. Przy organizacji imprezy zwrócimy się do poszczególnych służb o możliwość jej zabezpieczenia Jeśli odniesie ona sukces, a przewidujemy start około 150 uczestników, będziemy ją realizować w kolejnych latach - dodał Bartosz Krajniak.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz