Wojewoda podsumował program 500 plusMinister Elżbieta Rafalska oraz wiceministrowie rozpoczęli cykl spotkań dotyczących przeglądu funkcjonowania rządowego programu "Rodzina 500 plus" pomocy społecznej oraz polityki senioralnej. Informacje o programie przedstawił także wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.


- Rok temu zaczęliśmy konsultacje programu „Rodzina 500 plus” w naszym województwie, jak wiemy program został wdrożony od 1 kwietnia 2016 r. z bardzo dobrymi efektami dla naszego społeczeństwa. Głównym jego celem jest przede wszystkim poprawienie sytuacji demograficznej naszego kraju, ale również poprawa jakości życia polskich rodzin, poprawa warunków życia polskich dzieci i to jest tak naprawdę inwestycja  polskiego rządu w rodzinę. – mówił przedstawiciel rządu w terenie.

W trakcie spotkania z dziennikarzami wojewoda przedstawił także o środkach jakie przeznaczane są
dla rodzin w naszym województwie.

 - Do kujawsko-pomorskich rodzin w 2016 r. trafił blisko miliard złotych, a w 2017 r. będzie to powyżej 1,2 miliarda. W tym roku czekamy również na wymierne efekty demograficzne, mamy już pierwsze symptomy że jest dobrze, ale oczywiście na twarde dane musimy poczekać. ­­– powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Po spotkaniu z dziennikarzami wiceminister oraz wojewoda spotkali się m.in.: z przedstawicielami gmin, ośrodków społecznych, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz pracownikami Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. "Nasz" przedstawiciel nieRządu IV Rzeczy Pospolitej Wolskiej

    OdpowiedzUsuń